Seriál Wednesday porazil v týždenných číslach pozretí na Netflixe doterajšieho kráľa Stranger Things

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Wednesday porazila Stranger Things

Jedna z najobľúbenejších platforiem na streamovanie filmov a seriálov je určite Netflix. Tá okrem kúpených projektov vytvára aj vlastné, pričom počet nimi vyrobených filmov a hlavne seriálov je rok od roka vyšší. Tie sú taktiež aj kvalitnejšie a obľúbenejšie, čo môžeme vidieť aj na číslach sledovania. Vďaka nim vidíme, ako pred pár dňami vydaná Wednesday porazila štvrtú sériu Stranger Things.

Seriál Wednesday vyšiel ešte len nedávno (23. novembra), no aj vďaka Jenne Ortege, ktorá si zahrala hlavnú predstaviteľku, sa stal veľmi populárnym. Ortega bola ako mladá Addamsová bravúrna. Nehrala tam však sama a úspechu teda určite dopomohol aj tvorca seriálu Tim Burton či zvyšok obsadenia. Šlo napríklad o Gwendoline Christie, Christinu Ricci alebo Emmu Myers.

Wednesday herci
Zdroj: hollywoodreporter.com

Najväčší počet pozretí za prvý týždeň

Herci a réžia spolu so zaujímavým, no temným príbehom dopomohli k tomu, že Wednesdaynajväčší počet pozretých hodín za prvý, otvárací týždeň. Ide o čísla z celého sveta, pričom vyhrala v kategórii anglicky hovoriaceho seriálu. Doteraz prvenstvo držala štvrtá séria Stranger Things s 335 miliónmi pozretých hodín za týždeň. Wednesday bola však o pár tisícok hodín viac pozeraná.

Na konte má za prvý týždeň totiž 341,2 milióna pozretých hodín. Vtipné je, že aj napriek prvenstvu v tejto kategórii nejde o veľké číslo. Najviac pozretých hodín za prvý týždeň (nielen v kategórii anglických seriálov, ale celkovo) drží minuloročný seriál Squid Game. Ten si totiž za prvý týždeň ľudia na celom svete pozreli toľkokrát, že má na konte 571,76 milióna hodín.

Wednesday
Zdroj: imdb.com

Dostaneme teda aj druhú (už teraz očakávanú) sériu?

Netflix tieto čísla prepočítal do počtu domácnosti a vyšlo im, že nový seriál si pozrelo za prvý týždeň až 50 miliónov domácnosti po celom svete. Ide o naozaj obrovské čísla, čo môže znamenať, že Wednesday dostane aj druhú sériu. Jemne prezradím, že prvá séria skončila tak, že nechala priestor na potenciálne pokračovanie. Teraz už len treba počkať, či a ak, tak kedy seriál Netflix predĺži.

Aj napriek veľkému úspechu to ale nemusí byť hneď. Aj pri mimoriadne úspešnom seriáli Sandman si dali načas pár mesiacov od vydania, kým oficiálne potvrdili, že bude aj druhá séria. Od debutu seriálu Wednesday je tak či tak ešte len niečo vyše týždňa, a preto len treba chvíľu počkať. A kto vie, možno nám Netflix vianočný darček v podobe potvrdenia druhej série.

Videli ste už seriál Wednesday? Tiež ste prispeli k tomu, aby sa stal najpozeranejším seriálom na Netflixe v počte hodín v prvom týždni?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. :) a pritom v podstate teenagerska blbost. Ten serial zas spravila cely 1 herecka, podobne ako Queens gambit. So spominanym Sandmanom maju Addamsovci spolocnu herecku, ale ten serial bol slabsi jak caj zo 100x pouziteho vrecka (odpad). Ak by som ale mal porovnat Wednesday a Stranger things, tak Stranger je o triedu aj dve vyssie..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -