Film Wonder Woman priamo pred našimi očami ukryl obrovský zvrat postavy! Kto je ďalším tajným polobohom?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Úžasná Wonder Woman sa aj naďalej šíri svetom a láme rôzne finančné rekordy. Taktiež ide o prvý film DCEU, ktorý sa dočkal kritického úspechu medzi fanúšikmi i divákmi. Recenzie hovoria za seba. Aj napriek neuveriteľnému záujmu ľudí však dokázala Wonder Woman do jednej zo scén prepašovať obrovské odhalenie ohľadom jednej z vedľajších postáv. A aj keď tím pomocníkov Diany Prince nedostal príliš času zažiariť a očariť nás, jeden z jeho členov je pravdepodobne omnoho dôležitejší, ako sme čakali. Ako sa totiž dozvedáme, priamo pred našimi očami sa ukrýval ďalší poloboh.

wonder woman 2
Zdroj: hdwallpapers.in

Kto je ďalším polobohom v utajení a kedy sme ho stretli?

Keď sa Diana Prince poprvýkrát vydá na prvú líniu boja so svojim pomocníkom Steveom, už ich nasleduje skupinka priateľov. Samozrejme ide o malú zostavu jedinečných vedľajších postáv, ktoré majú tým hlavným pomôcť pri boji. Po príchode na bojisko sa Diana stretáva s posledným členom tímu bojovníkov menom Chief (Eugene Brave Rock). Ide o pašeráka, ktorý si popri pomáhaní vo vojne pekne privyrába – zo skupinky je však považovaný za najviac čestného.

Keď Chief indiánskeho pôvodu zdraví Dianu, rozprávajú rečou Blackfoot – rečou, ktorú ovládajú iba pôvodní američania a Amazonky (vrátane Wonder Woman). V krátkej výmene pozdravov sa neznámou rečou Chief predstaví pod menom Napi. Je dôležité pripomenúť, že ide o jedinú cudzojazyčnú scénu vo filme, pri ktorej sa neobjavili titulky. Divákom, ktorí rozumeli teda neostáva nič iné, ako myslieť si, že Napi je Chiefovo reálne meno.

wonder woman chief zvrat postavy
Chief; Zdroj: newsjs.com

Ako sa však ukazuje, Napi je meno boha-stvoriteľa v mytológii pôvodných amerických indiánov. Doteraz bola prijatá možnosť, že Chief je po Napim jednoducho pomenovaný. Príspevok na twitteri od herca, ktorý postavu stvárnil však napovedá, že v skutočnosti môže ísť o jednu a tú istú osobu. Neskôr herec dokonca odhalil, že nešlo o improvizovaný moment a meno Napi bolo priamo zdôraznené aj v scenári samotnom. Po odvážnej otázke portálu ios9 ale Brave Rock jednoznačne potvrdil, že postava Chief vo filme Wonder Woman je polobohom!

Čo to znamená, že jedna z vedľajších postáv je tajný poloboh?

Napi je v kultúre hrdinom, ktorý špinavými trikmi s dobrým úmyslom pomáhal meniť Zem k lepšiemu. Ľudí pri tom učí porozumeniu a vedomostiam. Sedí to na postavu Chiefa? Odhalenie, že táto vedľajšia postava je polobohom v rovnakom slova zmysle, ako hlavná hrdinka Wonder Woman je obrovské zistenie. Je však odhalené tak nepatrným spôsobom, že nám nie je jasné, či sa Chief dostane aj do budúcich plánov štúdia. Je potvrdené, že ide o úmyselné rozhodnutie scenáristov. Je teda celkom v rámci možností, že Chief sa objaví vo Wonder Woman 2 popri tom, ako nám odhalil, že svet bohov nezahŕňa len tých gréckych.

Gal Gadot ako Wonder Woman
Zdroj: bostonhassle.com

Dočkáme sa odhalenia o pôvode Chiefa aj na plátne? Na definitívnu pravdu si budeme musieť počkať až do vydania druhého filmu. Dovtedy však môžeme dumať nad obrovským potenciálom, ktorý toto odhalenie poskytuje.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -