Filmy

Režisér Zack Snyder odstúpil od Justice League! Kvôli tragédii v rodine končí s filmom. Kto ho nahradí?

Bohužiaľ, máme tu smutnú novinku. Zack Snyder, režisér, ktorý nám doniesol filmy ako Muž z Ocele, Batman v Superman: Dawn of Justice a pripravovaný Justice League, odchádza od projektu a režisérskej stoličky. Toto rozhodnutie spravil na základe veľkej tragédie, ktorá sa stala v jeho rodine. Zack poprosil Warner Bros., aby jeho žezlo prevzal Joss Whedon, ktorý zrežíroval filmy ako Avengers 1 a Age of Ultron. 

Zack Snyder teda už naďalej nieje režisérom Justice League. Film však svoje natáčanie už dokončil, a teraz sa nachádza v post-produkcií. Justice League ale čakajú pretáčky, od ktorých Zack odstúpil. Celú post-produkciu a natáčanie nových scén tak prenechal Joss Whedonovi. Zack tak konal kvôli tragickým dôvodom…

Ben Affleck a Zack Snyder

Ben Affleck a Zack Snyder, Zdroj: vulture.com

Prečo Zack Snyder odstúpil od Justice League?

Portál THR odhalil, že Zack odstúpil od Justice League kvôli smrti jeho dcéry. Autumn Snyder spáchala samovraždu ešte v marci, mala 20 rokov. Jej smrť bola ale držaná v tajnosti, vedel o nej iba malý kruh rodiny. Warner Bros. chceli odložiť premiéru filmu a dať Zackovi trocha času, nech sa s jej smrťou vyrovná. Zack však radšej od projektu odstúpil, a nechal otvorené dvere Jossovi. Zackova manželka Deborah Snyder bola producentkou filmu, a z postu taktiež odstúpila. 

“Myslel som si, že vrátiť sa späť do práce bude očisťujúce, že pochovám sám seba a uvidím, či to takto prekonám. Požiadavky tejto práce sú ale naozaj veľké. Žralo ma to. A posledné dva mesiace som si uvedomil… som sa rozhodol, že odstúpim od filmu a budem so svojou rodinou, budem so svojimi deťmi, ktoré ma teraz naozaj potrebujú. Prechádzajú ťažkým obdobím. Ja prechádzam ťažkým obdobím.”

Je teda pochopiteľné, že chce Zack tráviť čas so svojou rodinou, a nie pri tvorení filmu. Celé to chcel nechať v tajnosti, avšak každému bola jeho pauza podozrivá. Zack verí, že Joss všetko zvládne, ide predsa iba o dotáčanie pár scén, a nie predstavovanie novej postavy. Uvidíme, ako dlho Zackovi zotavovanie potrvá, a kedy sa do DC vráti. Do Justice League 2 je ešte predsa času dosť. Z celého srdca mu celá redakcia praje úprimnú sústrasť, a veľa sily. Na film sa tešíme a nepochybujeme, že v titulkách filmu ostane jeho meno ako režisér.

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár