Často vám hovoria, že sa na niekoho podobáte? Zarobte si kopu peňazí ako dvojník celebrity!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Zarobte si kopu peňazí ako dvojník celebrity!

Ľudia urobia pre podpis alebo fotografiu svojho obľúbenca zo sveta celebrít takmer čokoľvek.  Máte aj vy takú v zbierke? A ste si istí, že človek na fotografii je naozaj tá veľká hviezda? Po svete totiž chodia zástupy dvojníkov, ktorí si umelú slávu vychutnávajú, a dokonca sa vďaka svojej podobe s niekým známym často aj živia.

Existujú dohady o tom, že každý človek na svete má niekde svojho dvojníka. DNA každého jedinca, s výnimkou jednovaječných dvojčiat, je jedinečná, ale počet génov je konečný. A práve tu vzniká priestor pre dvojníkov, ktorý navyše rozširuje odbor plastickej chirurgie. Často ide o obyčajných ľudí, ktorých na ich podobnosť s niekým slávnym musí upozorniť ich okolie. Vo väčšine prípadov potom dvojník hodí svoj „obyčajný život“ za hlavu a dá sa na cestu plnú nakrúcania reklám, klipov, filmov a bohato platených účastí na rôznych spoločenských akciách. Dokonalými dvojníkmi sú aj filmoví kaskadéri. Spoznáte originál? Pusťte si niektorý z októbrových hollywoodskych filmov na televíznej stanici AMC a skúste rozoznať, kedy sa herci nechávajú zastúpiť dablérmi.

Dvojníci, ktorí berú tisícky

Firmy sú schopné pre zviditeľnenie svojich produktov či mena urobiť takmer čokoľvek. Aj preto napríklad vo Veľkej Británii a Amerike existujú agentúry, ktoré sprostredkovávajú účasť dvojníkov na spoločenských a obchodných akciách. Fotograf Steve Wright, ktorý je kópiou Daniela Craiga, cestuje po celom svete a za účasť na akcii si pripisuje okolo 2 300 eur. Na podstatne vyššiu čiastku sa dostala Michaela Weeks, dvojníčka speváčky Britney Spears, ktorá si za účasť na akcii účtuje približne 20 000 eur. 

Niekedy sú na nerozoznanie
Niekedy sú na nerozoznanie; Zdroj: kickvick.com

Animované postavičky, filmové postavy aj členovia kráľovskej rodiny

Keď hovoríme o dvojníkoch, verte, že sa nebavíme iba o ľuďoch. Fanúšikovia známych osobností často vidia podobu aj vo zvieratách, sochách, bábikách, postavičkách z animovaných filmov a vo filmových postavách. Napríklad v Rusku by ste našli dokonalú kópiu Harryho Pottera. Vzhľadom na to, akej popularite sa na britských ostrovoch teší kráľovská rodina, nie je žiadne prekvapenie, že aj tu žije množstvo ľudí, vystupujúcich ako ich dvojníci. Ukážkovým príkladom je napríklad Heidi Agan, servírka, ktorá vyzerá ako vojvodkyňa Kate, ktorá si za jeden deň v roli vojvodkyne pripisuje na účet okolo 800 eur. Svoju dvojníčku má aj malá princezná Charlotte.

Filmoví dabléri

Snáď každá veľká herecká hviezda niekedy využila službu dabléra. Vyhľadáva ich každý, vrátane Georgea Clooneyho či Liama Neesona. A ak sa pozriete na fotky z nakrúcania, skutočne sú takmer nerozoznateľní. Spoznáte, kedy sa vo filme pozeráte na herca a kedy na dvojníka? Vysúšajte svoj postreh napríklad 17. októbra, keď televízna stanica AMC o 22:00 vysiela film s Georgeom Clooneym Američan. Pravého Liama Neesona skúste spoznať v akčnom filme 96 hodín: Odplata, ktorý 19. októbra o 20:25 odvysiela televízna stanica AMC.

Zdroj: TS AMC

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -