TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #13

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zaujímavé fakty o filmoch #13

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

300

Herci filmu 300 pred a po
Zdroj: youtube.com

Najväčšou tréningovou záťažou prešiel filmový Král Leonidas – Gerard Butler. Začal s výcvikom už päť mesiacov pred začiatkom natáčania a v záverčnej fáze tak mal dvoch trénerov – filmového a osobného a drel denne naplno päť hodín.

Cesta na tajomný ostrov

Cesta na tajomný ostrov
Zdroj: movisor.cz

Aj napriek tomu, že je to pokračovanie filmu Cesta do stredu Zeme (2008), Josh Hutcherson je jediným hercom, ktorý sa objavil v oboch častiach.

Mad Max: Zbesilá cesta

pokračovanie filmu mad max
Zdroj: wall.alphacoders.com

Všetky automobilové scény boli skutočné. Či to boli havárie, pády z vozidiel, kaskadérske kúsky na vysokých “hojdačkách” alebo šľahajúce plameňomety – vrátane plameňometnej elektrickej gitary. To všetko neraz v rýchlosti 80 km/h, čo robilo vrásky hlavne kameramanom. Veľká časť záberov bola preto natočená pomocou vrtuľníkov a bezpilotných dronov – o polovicu z nich prišli pri natáčaní.

Spider-Man: Návrat domov

tom holland spider-man infinity war
Zdroj: etsy.com

Hlas Karen, umelej inteligencie v Spider-Manovom obleku, poskytla Jennifer Connely – manželka Paula Bettanyho, ktorý prepožičal svoj hlas Jarvisovi, umelej inteligencii v Iron Manovom obleku.

Suicide Squad

Suicide Squad VFX
Zdroj: wired.com

V rámci hľadania správneho tónu atmosféry filmu vznikli dva veľmi rozdielne trailery. Jeden zodpovedal Ayerovej vízii, druhý bol odľahčenejší a dali ho dohromady ľudia z agentúry Trailer Park. Keď potom v máji obidve verzie premietli testovaciemu publiku, zvíťazil zábavnejší variant.

Predátor: Evolúcia

trailer na film Predátor: Evolúcia
Zdroj: hiphopwired.com

Arnold Schwarzenegger prezradil, že dostal ponuku, prečítal si scenár a rola, ktorú v deji mal, sa mu neľúbila. Pokiaľ by scenár prepísali, alebo jeho rolu zvýraznili, bol by ochotný zmeniť názor. Arnoldov nezáujem potvrdil aj scenárista a režisér Shane Black, ktorý má tiež pocit, že sa Schwarzeneggerovi nepáčilo, že by toho nemal moc na práci, že by jeho rola nebola zásadná.

Mníška

mníška recenzia
Zdroj: thejakartapost.com

ŠPZ nákladného auta, na ktoré si Otec Burke (Demián Bichir) omylom položí svoje zavazadlá, obsahuje aj meno démona “Valak“.

Interstellar

6 lekcií z Interstellaru
Zdroj: wall.alphacoders.com

Filmový pás Interstellaru meria neuveriteľných 18 kilometrov a jeho hmotnosť je pol tony.

Star Wars: Sila sa prebúdza

Supreme Leader Snoke Star Wars 8
Zdroj: moviepilot.com

Pôvodne sa uvažovalo o tom, že postava Snoke (Andy Sekris) bude žena. To preto, že J.J. Abrams a výtvarník Neal Scanlan nechceli, aby postava nevyzerala príliš podobne Palpatinovi (Ian McDiarmid).

Zelená míľa

zelena mila
Zdroj: substreammagazine.com

Film sa slovenského dabingu dočkal až v roku 2015 pre TV Markíza (deň premiéry sobota 7. 2. 2014 od 22:25 na TV Markíza).

Zdroj: csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah