TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #34

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #34

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Fantastické zvery a ich výskyt

J.K. Rowlingová už píše scenár k filmu Fantastické Zvery 3! Fantastické zvery a ich výskyt 2
Zdroj: anoncraft.com

Herec Eddie Redmayne bol jedinou voľbou pre hlavnú úlohu. Podľa J.K. Rowling sa dokonca ani nemusel ukázať na kastingu, pretože ho automaticky vzali do produkcie.

Harry Potter a kameň mudrcov

harry potter
Zdroj: wall.alphacoders.com

Detskí herci si počas natáčania vyučovacích hodín na Rokforte robili svoje ozajstné domáce úlohy. Malo sa tak dosiahnuť realizmu, a zároveň mali byť spokojní ich rodičia.

Bohemian Rhapsody

Spoznajte kapelu Queen v prvom traileri na Bohemian Rhapsody!
Zdroj: ew.com

Rami Malek vraj ešte pred začiatkom produkcie strávil až 50 hodín tým, že stál v šatni, aby na neho napasovali všetky kostýmy. 

Birdman

Birdman
Zdroj: bustle.com

Keďže sa scény natáčali chronologicky, a všetko bolo do detailov naplánované, strihanie filmu trvalo len krátke 2 týždne.

Smrtonosná pasca

Zdroj: allwallpaper.in

Scéna, v ktorej sa po prvýkrát stretnú Bruce Willis a Alan Rickman, nebola nacvičovaná. Mali sa tak dosiahnuť úprimnejšie reakcie hercov.

Sully

Zdroj: panorama.it

Herec Tom Hanks si pred začiatkom produkcie na niekoľko hodín sadol so skutočným pilotom Chesleym Sullenbergerom, aby ho spoznal. Bol taktiež prítomný v štúdiu a pri natáčaní, aby zaručil, že bude realistický. Po vydaní vychválil titulného herca, ktorý ho vraj „prekvapivo dobre vystihol.“

Deadpool

Zdroj: pursuenews.com

Make-up, ktorý v niekoľkých scénach musel byť na celom tele herca Ryana Reynoldsa, sa aplikoval až 8 hodín. Keď bol takto namaskovaný, po zvyšok dňa si nesmel sadnúť ani ľahnúť, aby ho nezničil.

Toy Story

Zdroj: youtube.com

Ide o prvý počítačovo-generovaný animovaný celovečerný film.

Forrest Gump

Zdroj: florinrosoga.ro

S každým vekovým prechodom Forresta sa jedna vec nemení: v prvej scéne po vekovej premene má na sebe Tom Hanks modré tričko.

Whiplash

Zdroj: theatlantic.com

Popri natáčaní bubnovacích lekcií režisér nekričal „strih!“, aj keď už bol daný záber hotový. Cieľom bolo to, aby sa herec Miles Teller v skutočnosti vyčerpal a jeho frustrácia vyzerala reálne.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -