(#70) TOP 10 zaujímavých faktov o hercovi Robertovi Downeym Jr., ktoré možno neviete!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zaujímavé fakty o hercovi Robertovi Downeym Jr.

V dnešných faktoch sa pozrieme na nie veľmi jednoduchý život herca Roberta Downey Jr., ktorý v Marvel Cinematic Universe stvárňuje milovaného Tonyho Starka a.k.a. Iron Mana! Okrem tejto role sme ho videli aj vo veľkých filmoch ako Sherlock Holmes, Tropická búrka či Chaplin. Aká minulosť predchádzala jeho veľkým hollywoodskym úlohám? Poďme sa teda pozrieť na 10 zaujímavých faktov o ňom, ktoré ste pravdepodobne nevideli.

Tony Stark bol na konci filmu Iron Man 3 urobený celý pomocou CGI technológie!
Zdroj: variety.com

Autá mu nie sú cudzie

Je vášnivý zberateľ áut. V jeho zbierke sa nachádza veľa áut značiek Porsche, Volvo, Audi, Mustang, Mercedes, Bentley….

Čo v týchto autách robí?

Raz bol dokonca zatknutý v jeho Porsche, v ktorom sedel nahý s balíkmi kokaínu, heroínu a veľkou pištoľou Magnum.

Ako skoncoval s drogami

Burger King mu zachránil život. Keď sa raz zastavil dať si burger, ktorý bol podľa jeho slov tak odporný, že ho to prinútilo sa zamyslieť nad vlastným životom. Zobral teda odparkované auto, ktoré bolo plné kokaínu a vyhodil všetky drogy do oceánu.

sherlock holmes 3 robert downey jr.
Zdroj: emaze.com

Priam neuveriteľná zhoda náhod

Ako 16 ročný ostal mladý Robert po škole pretože zobral spolužiakovi komiks, ktorý následne roztrhal a vynadal mu do nerdov. No a, čo čert nechcel komiks niesol názov „The invincible Iron Man„.

Astronomické zárobky

Robert Downey Jr. využil pri filme Avengers: Vek Ultrona (2015) svoje hviezdne postavenie a vyjednal u Marvelu pre svojich hereckých kolegov podstatne vyššie platy, než bolo pôvodne zamýšľané. Sám pôvodne poberal 250x väčší honorár než oni.

Povráva sa, že Robert Downey Jr. dostal za film astronomických 75 miliónov amerických dolárov. Zvyšok hlavných hercov by si mal pripísať nešpecifikovanú čiastku medzi 5-10 miliónmi dolárov. Napr. Chris Hemsworth, Chris Evans a Scarlett Johansson dostali 6 miliónov dolárov. Všetkých samozrejme čakali ešte provízie podľa úspešnosti filmu.

Bude Endgame jeho posledným MCU filmom?

Pred nejakým časom sa herec vyjadril ohľadom toho, že by chcel čo najskôr zavesiť oblek Iron Mana na klinec.

Každý mi hovorí, že je to ako rukavica, ktorá sedí úplne presne. Každý krát musím začať odznova ale začínam s poriadne solídnym základom. Nikdy to nechcem skončiť už posledných šesť alebo sedem [filmov], zmeškal by som šancu ale rozhodol som sa to spraviť jeden ďalší krát. Proste chcem zavesiť oblek na klinec pred tým, ako to bude trápne.

Pokiaľ si chcete prečítať článok s celým jeho vyjadrením, klikajte na tento odkaz. Bude teda Avengers: Endgame (2019) jeho posledným filmom v Marvel Cinematic Universe?

Zdroj: screenrant.com

Ako sa začala jeho závislosť?

Po prvýkrát okúsil marihuanu vo svojich šiestich rokoch, na ktorú ho naviedol jeho otec. Sám priznal, že jeho detstvo bolo strašné a emocionálne puto s jeho otcom sa vytváralo skrz užívanie drog.

Nevyhol sa ani väzeniu

Opakovane bol zatknutý za prechovávanie a užívanie marihuany, kokaínu a heroínu. Dostal tri roky podmienky a mal chodiť na pravidelné drogové testy, avšak v roku 1997 jeden vynechal a nasledovalo šesť mesiacov natvrdo.

O dva roky bol súd o niečo tvrdší a naparil Downeymu o dosť tvrdší trest, tri roky väzenia. Po necelom roku ho sudca za dobré správanie prepustil na kauciu 5000 amerických dolárov.

Problémy z minulosti ho prenasledujú dodnes

Keď Robert Downey Jr. priletel na premiéru prvého Iron Mana (2008) Japonsku, bol zadržaný na letisku po dobu 6 hodín kvôli jeho problémom so zákonom v minulosti.

Zdroj: Patheos. com

Aj cez to všetko je veľmi dobrým človekom

V Marci 2015 daroval 7 ročnému fanúšikovi menom Alex, ktorý sa narodil s čiastočne vyvinutou pravou rukou, vlastnú bionickú „iron man“ pažu.

Zdroj: csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -