Po Hačikovi prichádza Bella! Čo by ste mali vedieť o novom filme Návrat domov?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Návrat domov

Ak máte radi filmy, v ktorom sú hlavní hrdinovia roztomilí psíci, už onedlho vás čaká v kinách ďalšia lahôdka. Film Návrat domov (A Dog’s Way Home) je totiž adaptáciou rovnomenného bestsellera od autora W. Bruce Camerona, ktorý stál aj za predlohou filmu Psia duša. Nový film nám predstaví psiu hrdinku Bellu, ktorá jedného dňa zmizne od svojho milovaného pána a ocitne sa až 600 kilometrov ďaleko od domova. Keďže je ale puto medzi ňou a jej pánom veľmi silné, Bella je odhodlaná vrátiť sa k nemu na dlhej ceste, počas ktorej narazí na mnoho nepriaznivých prekážok.

Pôjde teda opäť o príbeh skutočnej lásky, čo nám naznačuje aj samotný autor pôvodného diela. V roli hlavnej hrdinky sa v pôvodnom znení „ukáže“ herečka Bryce Dallas Howard, ktorú môžete poznať z filmov Jurský svet. Avšak to nie je skutočná hviezda filmu, keďže herečka iba Belle prepožičala svoj hlas. Ako Bella sa totiž ukáže fena Shelby, pre ktorú išlo o prvý film vôbec. Donedávna bola totiž v útulku.

Shelby, hlavná hviezda filmu

Keďže štáb nechcel len dobre vycvičeného psa ale takého, z ktorého bola cítiť čistá duša a charizma, prešli si dlhým procesom výberu hlavnej hrdinky. V očiach Shelby však videli iskru a nezameniteľnú osobnosť, ktorá ich o perfektnom castingu jednoducho presvedčila. Shelby si adoptovala Teresa A. Miller, ktorá sa neskôr postarala aj o jej výcvik hneď potom, čo si nová hviezda zvykla na život mimo útulku. Metódy Millerovej sú vraj veľmi prirodzené a všetci z produkcie o nej vravia, že so zvieratami jedná ako s rovnocennými. Rovnako to vraj bolo aj pri natáčaní, kedy sa mnohokrát uisťovala, aby žiadne zviera nepociťovalo smútok a cítilo sa spokojne a príjemne.

Shelby bude momentálne zastupovať organizáciu Paws for Effect, s ktorou bude chodiť do rôznych nemocníc a pomáhať tak autistickým deťom. Proces natáčania filmu bol vraj veľmi profesionálny a to najmä vďaka režisérovi Charlesovi Martinovi Smithovi, ktorý už má mnoho skúseností so zvieracími filmami, keďže stál aj pri projektoch Najsilnejšie puto. Sám o sebe žartuje, že je asi jediný človek v Hollywoode, ktorý bude radšej pracovať so zvieratami a deťmi ako s dospelými hercami. Ako sa teda láska štábu k zvieratám odrazí na striebornom plátne sa dozvieme už 24. januára.

návrat domov
Zdroj: Itafilm

Tešíte sa na film Návrat domov? Ste radi, že štáb pri natáčaní filmu vždy dával na prvé miesto zvieratá? Čo hovoríte na to, že do role Belly obsadili psíka z útulku? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: TS Itafilm

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -