Jurský svet: Nadvláda nám v novej ukážke pripomína, kto je vo svete dinosaurov a ľudí ozajstným pánom

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Tohtoročný Super Bowl nám priniesol niekoľko zaujímavých trailerov, ukážok a reklám. Bez krátkeho spotu sa nezaobišiel ale ani film Jurský svet: Nadvláda, ktorého ukážka má zhruba minútu a pol. Nanešťastie neukazuje veľa nových scén, pretože veľa z nich sme videli v nedávno vydanom oficiálnom traileri. Ale pripomína nám, kto je momentálne vo svete dinosaurov a ľudí tým dominantným druhom a kto tým druhom, ktorý vyhynie.

Film vznikol ako predošlé filmy pod taktovkou spoločnosti Universal Pictures. Čo sa týka réžie, o tú sa postaral Colin Trevorrow. Po prvýkrát od ukončenia pôvodnej trilógie uvidíme spolu aj obľúbenú trojicu v podaní hercov Laura Dern (Ellie Sattler), Sam Neill (Alan Grant) a Jeff Goldblum (Ian Malcolm). Tí doplnia hercov ako Bryce Dallas Howard (Claire Dearing), Chris Pratt (Owen Grady), Justice Smith (Franklin Webb) a Daniella Pineda (Zia Rodriguez).

Krátka ukážka z filmu Jurský svet: Nadvláda

Ako som už spomínal, väčšina scén z tohto spotu bola videná v predošlom traileri, no tieto scény nás opäť dobre navnaďujú na samotný film. Vidíme ľudí a dinosaurov žiť bok po boku, aj keď nie každému to je po vôli. Owen Grady sa napríklad snaží dinosaury pochopiť a trénovať ich, no ľudia, ktorým zasahujú do práce a do bežných životov, s nimi asi spokojní nie sú. A hlavne, ak ich otravujú hladné krvilačné mäsožravce.

Dinosaurom sa ale vo svete vonku aj napriek zmenám, ktoré prišli s miliónmi rokov, darí. Niektorí ako velociraptor Blue majú aj svoje mláďatá. Ľudia (a hlavne ústredná trojica zo série Jurský park) sa tak musia spojiť a vymyslieť spôsob, akým získajú nad dinosaurami kontrolu. Pretože na doterajších záberoch vidíme, že ľudia a dinosaury vedľa seba len tak žiť nemôžu. Inak hrozí, že druh, ktorý je podriadený (a teda ľudia), vyhynie.

Jurský svet nadvláda
Zdroj: slashfilm.com

Ale ako hovorí slávna veta doktora Malcolma, život si nájde cestu. My túto cestu uvidíme už čoskoro, keďže film by mal vyjsť v slovenských kinách 9. júna 2022. Dovtedy si môžete pozrieť celý trailer alebo prečítať oficiálnu synopsu tohto filmu:

Od architekta a režiséra Jurského sveta Colina Trevorrowa, Nadvláda sa odohráva štyri roky po zničení Isla Nublar. Dinosary teraz žujú – a lovia – vedľa ľudí po celom svete. Táto krehká rovnováha reorganizuje budúcnosť a rozhodne raz a navždy, či ľudské bytosti zostanú vrcholovými predátormi na planéte, ktorú teraz zdieľajú spolu s historicky najhrôzostrašnejšími tvormi.

Tiež vás každá nová ukážka navnadí na tento film? Baví vás táto séria o dinosauroch aj po takmer tridsiatich rokoch?

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -