Zábava

10 najsmutnejších momentov zo série Harry Potter

Megaúspešná séria Harry Potter začala pomerne veselo. Harry si našiel priateľov a ako sám povedal aj nový domov. V ďalších častiach však na Harryho a jeho priateľov číhalo nebezpečenstvo zo všetkých strán a niektorí z nich dokonca zomreli. Práve tieto momenty boli veľmi emotívne. My sme všetky tieto scény pozbierali a teraz vám ich prinášame v tomto neobyčajne emotívnom rebríčku.

10. Harry a zrkadlo

V prvej časti Harry objavil zrkadlo, vďaka ktorému mohol vidieť svojich rodičov. Aspoň na chvíľu si tak myslel, žeby snáď mohli byť nažive. Opak bol pravdou. Magické zrkadlo totiž ukazuje to, čo chceme, a nie realitu.

9. Harry a Hermiona v Godricovej užľabine

Harry sa po rokoch vrátil na to osudné miesto. Na miesto, kde zomreli jeho rodičia a kde on vďaka svojej matke prežil. Spolu s Hermionou sa zastavili na cintoríne, kde Harry našiel svojich rodičov.

https://www.youtube.com/watch?v=pGH9OlTVoQA

8. Smrť Cedrica Diggoryho

Vo štvrtej časti sa Harry nechcene zúčastnil trojčarodejníckeho turnaja. Jeho súperom vtedy bol mladý Cedric, ktorý sa ocitol v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Voldemortov sluha Červochvost ho bez váhania zabil.

7. Hermiona opúšťa svojich rodičov

Rodičia Hermiony sú muklovia. Prakticky sa ich záležitosti čarodejníckeho sveta netýkajú. Hermiona si však myslela, že to celé nemôže prežiť. A tak sa rozhodla, že bude lepšie, ak sa vymaže z ich života. Hermiona tak navždy stratila rodičov, ktorých milovala. 

6. Smrť Albusa Dumbledorea a jeho pohreb

Toto zaradenie do tohto rebríčka snáď ani nemusíme vysvetľovať. Albus Dumbledore patrí medzi vôbec najobľúbenejšie postavy celej série. Jeho smrť rozcítila nejedného fanúšika.

5. Smrť Siriusa Blacka

Sirius bol Harryho krstný otec a najlepší priateľ jeho otca Jamesa. Väzňa z Azkabanu v podaní skvelého Garyho Oldmana sme si všetci obľúbili. O to viac nás šokovala jeho smrť v 5. časti série. Zabila ho pritom jeho vlastná sesternica Belatrix Lestrangeová.

4. Snapeove spomienky

Až v 7. časti sme sa vlastne dozvedeli o vzťahu Severusa a Lily. Boli to najlepší kamaráti, no Severus sa do Lily zaľúbil. A neprestal ju ľúbiť ani keď mu to ona neopätovala. Ani keď sa vydala za Jamesa Pottera a najmä na ňu nezabudol keď zomrela a chránil jej syna, ktorý nastúpil na Rokfort. Snape je skrátka hrdina.

Časť 1.

Časť 2.

3. Harry použije kameň oživenia

Harry získa jeden z darov smrti a tesne pred súbojom s Voldemortom ho použije, aby sa tak rozlúčil so všetkými, ktorých stratil. So svojimi rodičmi, so svojim krstným otcom. S Remusom a pod.

2. Dobbyho smrť

Roztomilý Dobby sa nám predstavil v 2. časti série, v ktorej sa všemožne snažil zachrániť Harryho Pottera. Samozrejme mu skôr uškodil, ale Harry sa na neho nehneval. Práve naopak. Na konci 2. časti mu dal slobodu. Dobby sa s Harrym spriatelil a jemu a jeho priateľom pomohol, keď sa ocitli v dome Malfoyovcov, potom, čo ich zajali. Vďaka Belatrix to však Dobby neprežil. Aspoň však zomrel v náruči priateľa, ktorý ho mal naozaj rád.

https://www.youtube.com/watch?v=Wy_kJu-UV28

1. Smrť Severusa Snapea

Severus zomrel veľmi škaredo. Zabil ho verný had Lorda Voldemorta. Bolo nám ho ľúto, avšak každý fanúšik Harryho Pottera sa rozcítil až potom, čo videl jeho spomienky. Až potom sa ukázalo, že Snape je tá najlepšia postava celej série. 

Ktorý moment bol pre vás najemotívnejší? Ktorá smrť postavy vás zasiahla najviac? Svoj názor vyjadrite v komentároch a nezabudnite tento článok podporiť svojim lajkom.

About author

May the Dark Side be with you, Anakin!
  Related posts
  FaktyZábava

  TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #31

  ZábavaZaujímavosti

  10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #50

  Zábava

  10 bláznivých fotiek z nakrúcania Harry Pottera

  ZábavaZaujímavosti

  10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #49

  4 komentáre

  Pridaj komentár