Aj autá dokážu lietať. | Fast and Furious 7 (Recenzia)

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

no presne tak. Hovorí sa, že aj autá vedia lietať. Tak si prosím nastúpte. Dajte si pás a pripravte sa na poriadne zbesilú jazdu. Pretože nie každý vyviazne bez zranení. Rýchlo a zbesilo 7.

Ste pripravený na poriadnu akciu? Tú nájdete už v prvých minútach filmu. Deckard Shaw (Jason Statham) vám ukáže aká dokáže byť pomsta sladká. Terminátor si môže len zúfalo sadnúť do kúta a krútiť hlavou. Nech som sa snažil akokoľvek, nedokázal som predvídať dej. A to mi len potvrdilo tú dokonalosť. Na tento film existuje jediné slovo a to je krása. Akcia za akciou. Nemáte ani čas si odbehnúť. Keď si už myslíte, že vás nič neprekvapí, tak sa mýlite. Neviem aká bola vaša predstava o hackeroch, ale moja určite iná. Rýchlo a zbesilo vám ponúka prototyp hackera (Nathalie Emmanuel). Krásne, sympatické dievča, ktoré svoju hereckú rolu zvládne bravúrne.  Film som sledoval s napätím celý čas, ale vo vnútri teľa ma zvieral divný pocit. Stále viac a viac. Z jednej strany to bola predstava, že tento film raz musí skončiť. No na druhej strane to bola jedná tragická udalosť, ktorá spôsobila slzenie mojich očí. Preskočíme však na nejaký čas smutné udalosti a presunieme sa do Dubaja.  Tu sa vám totižto potvrdí, že autá dokážu lietať. Ich krása vás pohltí. Tak isto ako aj krása žien, ktoré ulahodí nejednému mužovi. A samozrejme aj scénka, ktorá Vás neminie.

Film sprevádza energia, ktorá sa len tak ľahko nevidí. Pretože celý čas je cítiť lásku. Rodina, ktorá drží pokope v zlom aj dobrom. Tu sa človek niekedy aj zamyslí, aká je rodina dôležitá a bez nej by nič nebolo také aké je. Pomáhajú si a podporujú sa ako nikto iný. No keď už sú naozaj vo veľkých problémoch, neostáva nič iné ako priviesť na scénu ďalšieho terminátora. Zvláštny agent Hobbs (Dwayne Johnson) je  nezastaviteľný. Netreba sa liečiť zo zranení. Stačí sa trocha nabudiť, hodiť niečo na seba, chytiť do ruky guľomet a vyraziť do akcie.

Samozrejme, že všetko pekné sa raz končí. Bohužiaľ sa to týka aj tohto zážitku. Záverečná scéna. Neovládol som sa a zarmútil ma smútok. Dopredu som mal pripravené vreckovky, pretože som vedel ako to dopadne. Na konci vás čaká rozlúčka s Paul Walkerom, ktorá chytí za srdce každého. Odpočívaj v pokoji Paul a ďakujeme ti za všetky úžasné filmy, ktoré sme mali možnosť vidieť. Tak ako aj pesničku, ktorá bola venovaná na tvoju počesť. See You Again ft. Charlie Puth

How could we not talk about family,
When family’s all that we got?
Everything I went through,
You were standing there by my side,
And now you gonna be with me for the last ride.

A v roku 2017 nás čaká ďalšia časť tejto série, ktorá síce už nebude taká aká by bola s Paulom, ale určite sa je načo tešiť. Naša cesta sa tu rozdeľuje bohužiaľ. Prosím vystúpte si a užívajte si život s rodinou pokým je čas. Predsa len. To je aj to, načo nám chce tento film poukázať.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -