Ako Electronic Arts reaguje na strelný masaker v Jacksonville?

Nenechajte si ujsť

Ako EA reaguje na Jacksonville?

EA, známi tvorca hier, najmä s populárnymi sériami športových hier ako FIFA, NHL alebo Madden NFL. Práve v poslednej spomínanej hre sa odohral pred pár dňami turnaj, kde jeden z účastníkov nezvládol prehru a začal strieľať po ostatných hráčoch. Ak neviete o čo ide a chcete sa o tom dozvedieť viac, kliknite sem.

zbierka pre obete streľby
Zdroj: youtube.com

Ako sa EA snaží pomôcť?

Všetci vieme, že Electronic Arts je jedna z najväčších herných firiem. A takúto udalosť, ktorá sa stala v kvalifikácií na veľký turnaj hosťovaný práve nimi, nenechali len tak. Hneď po masovom strieľaní zrušili všetky nadchádzajúce turnaje a to nebolo všetko. EA sa taktiež snaží pomôcť všetkým, ktorí vyviazli zo strieľania živí a taktiež rodinám obetí.

Dvojmiliónová zbierka na pomoc obetiam

Táto známa firma sa rozhodla usporiadať zbierku pre tých, ktorí streľbu prežili, ako aj pre rodiny obetí, v ktorej sa im snažia finančne pomôcť. EA sa spojila aj so stránkou gofundme a tak pôjde 100% z vyzbieraných peňazí tým, ktorí to potrebujú. Zbierka má cieľ $2 000 000, no polovicu, čiže 1 milión, prispelo samotné EA. V dobe písania tohto článku je vyzbieraných len o $16 000 viac a to za 20 hodín od štartu kampane. Ak mám povedať pravdu, čakal som, že čísla pôjdu hore rýchlejšie. Ak však chcete prispieť aj vy, stačí ísť na stránku gofundme.

Livestream, ktorý pomôže zoceliť komunitu

tento štvrtok si pre nás známy výrobca hier pripravil aj Jacksonville Tribute Livestream, ktorý je určený na zocelenie celej hernej komunity, ale samozrejme aj na pomoc obetiam. To, čo sa na Livestreame bude diať zatiaľ nevieme, no očakávam to, že tam uvidíme mnoho známych tvárí a možno bude prebiehať aj nejaká ďalšia zbierka.

Myslíte si, že EA robí konečne niečo správne a je dobré, že pomáhajú zraneným a rodinám obetí z tejto tragickej udalosti? Napíšte nám vaše názory do komentárov!

Zdroj: twitter.com, gofundme.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -