Aktuálne: Predstavujeme vám Samsung Galaxy S24. Zabudovaná AI všetko zmenila

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Samsung predstavil nové smartfóny Galaxy S24

Spoločnosť Samsung predstavila nové telefóny Galaxy S24 Ultra, Galaxy S24+ a Galaxy S24. Do veľkej miery predstavujú ďalší krok v postupnej evolúcii vlajkových lodí juhokórejského giganta. Okrem mierne väčších batérií, vylepšeného dizajnu (najmä pri Ultra) a dokonca aj zníženej cene pri základnom modeli ponúkajú aj „malé“ prekvapenie. Novinku, ktorú Samsung nazýva Galaxy AI.

Za umelou inteligenciou Galaxy AI stojí odkaz našich predchádzajúcich inovácií a tiež hlboké porozumenie tomu, ako ľudia používajú inteligentné telefóny,“ komentoval to TM Roh, prezident a riaditeľ mobilnej divízie Samsung Electronics.

nove smartfony
Zdroj: Redakcia REWIND.sk

Umelá inteligencia zabudovaná priamo do telefónu

Galaxy AI je umelá inteligencia zameraná na najrôznejšie súčasti každodenného života, najmä na komunikáciu. Najväčšou výhodou je, že všetko je zabudované priamo v smartfóne – nemusíte už nič ďalšie inštalovať.

Vďaka funkcii Live Translate dokážete obojsmerne prekladať hlas počas telefonických hovorov. Volajúci na druhej strane je o prebiehaní prekladu informovaný, takže tomu môže prispôsobiť svoju reč. Funkcia však zatiaľ nebude dostupná v slovenčine, ale len vo veľkých svetových jazykoch, ako napríklad angličtina, francúzština, španielčina, nemčina atď. Podobne funguje aj funkcia Tlmočníka, keď sa fyzicky nachádzate pri osobe, s ktorou chcete komunikovať.

Iní inteligentní asistenti sa týkajú textu, ktorý píšete. V klávesnici Samsung Keyboard je zabudovaný prekladač textu založený na umelej inteligencii, ktorý však taktiež zatiaľ funguje len v 13 jazykoch (slovenčina medzi nimi nie je). Bezproblémové fungovanie v našom materinskom jazyku však podporuje Asistent pre písanie, ktorý umožňuje jednoducho zmeniť formuláciu textu. Pri písaní správy dokážete napríklad zmeniť tón na profesionálny, vtipný, neformálny a iné.

Práca s textom sa zjednodušuje aj pri písaní poznámok, ktoré dokážete pomocou zabudovanej AI naformátovať alebo previesť do odrážok. Ľahko tak dokážete spracovať množstvo textu, napríklad takého, ktorý vám vytvoril Asistent pre prepisy – ktorý dokáže previesť hovorený hlas na text.

Užitočná funkcia zabudovaná do celého portfólia modelovej rady Galaxy S24 sa týka aj vyhľadávania informácií. Pri podržaní home-buttonu, respektíve tlačidla na návrat na domovskú obrazovku, môžete pomocou vyhľadávania podobnému Google Lens zakrúžkovať akúkoľvek časť vašej obrazovky a na internete okamžite nájsť súvisiace informácie.

Fotoaparáty a jednoduchá úprava fotiek s AI

Nový fotografický systém Quad Tele v Galaxy S24 Ultra s päťnásobným optickým zoomom a 50 MPix snímačom funguje vďaka technológii Adaptive Pixel Sensor tak, že kvalita snímok s 2x, 3x, 5x a 10x zväčšením úplne zodpovedá regulárnemu optickému zoomu. Avšak aj stonásobné priblíženie vďaka vylepšenému digitálnemu zoomu pôsobí čisto a kvalitne.

fotoaparat
Zdroj: Redakcia REWIND.sk

Vylepšenia sa dočkali aj funkcie pre fotografovanie a natáčanie v slabom svetle alebo v tme, pre ktoré sa v rade Galaxy tradične používa súhrnný názov Nightography. Pri modeli Galaxy S24 Ultra majú zásluhu na fotení v slabom svetle najmä fyzicky väčšie pixely (1,4 um, teda o 60 % väčšie v porovnaní s predchádzajúcim modelom). Okrem toho je Galaxy S24 Ultra vybavená vylepšeným optickým stabilizátorom, takže odpadajú mnohé príklady rozostrenia vplyvom chvenia fotoaparátu pri práci z ruky.

A keď sú fotografie hotové, grafické nástroje s Galaxy AI ich umožnia jednoducho upravovať – k dispozícii je napríklad ľahké mazanie nechcených objektov, zmena kompozície či remastering. A ak sa vám podarilo natočiť akčné video a chcete ho spomaliť, ďalšia nová funkcia Okamžité spomalenie (Instant Slow-mo) vygeneruje ďalšie snímky podľa reálneho pohybu a vloží ich do záznamu, čím ľahko dosiahne efekt spomalenia.

Výkonný čip je základom

Základom výbavy Galaxy S24 Ultra je procesor Snapdragon 8 Gen 3 Mobile Platform for Galaxy s vylepšenou NPU jednotkou pre účinné spracovanie algoritmov umelej inteligencie. Galaxy S24+ a Galaxy S24 poháňa čipset Exynos 2400. Všetky tri modely Galaxy S24 majú adaptívnu obnovovaciu frekvenciu 1 – 120 Hz, ktorá vylepšuje najmä výdrž batérie.

Všetky modely navyše sľubujú lepší systém riadenia tepla s 1,9x väčšou odparovacou komorou. Pre lepšie hranie je dostupná aj technológia ray tracing.

galaxy ultra
Zdroj: Redakcia REWIND.sk

Samsung opäť posunul hranice, čo sa displejov týka. Jas modelov Galaxy S24 dosahuje maximálne 2600 nitov, v exteriéri navyše vylepšuje viditeľnosť technológia Vision Booster. Tiež krycie sklo Corning Gorilla Armor pri Galaxy S24 Ultra sa dočkalo vylepšenia, čo znamená štyrikrát lepšiu odolnosť proti poškriabaniu. Odlesky sa výrazne znížili (až o 75 %) v najrôznejších svetelných podmienkach.

V celom rade Galaxy S24 sa záujemcovia môžu tešiť na dizajnové vylepšenia s tenšími rámčekmi, čo vylepšuje divácky zážitok a umožňuje to zväčšiť skutočnú plochu displeja (pri Galaxy S24+ 6,7 palca, pri Galaxy S24 6,2“) pri zachovaní skoro rovnakých rozmerov telefónov. Galaxy S24 Ultra má uhlopriečku 6,8 palca, displej je navyše plochejší a lepšie sa tak používa. Galaxy S24+ má navyše rovnaké rozlíšenie QHD ako Galaxy S24 Ultra.

Dizajn nových Galaxy S24

Galaxy S24 Ultra disponuje titánovým rámom. Tenšie telo sa lepšie drží, a tak sa s ním ľahšie pracuje pri chôdzi a iných činnostiach. Pri Galaxy S24+ a Galaxy S24 zaujme jednoduchá elegantná konštrukcia z jedného kusa, bez viditeľného spoja medzi zadným krytom a bočným rámom. Modely radu Galaxy S24 sa budú predávať v niekoľkých farebných variantoch inšpirovaných rôznymi minerálmi.

samsung galaxy
Zdroj: Redakcia REWIND.sk

Ceny, otváracia ponuka a dostupnosť v SR

Mobilné telefóny Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra sa v Slovenskej republike začnú predávať 31. januára 2024.

Zákazníci, ktorí si od 17. 1. do 30.1. 2024 zakúpia telefóny z radu Galaxy S24 získajú model s dvojnásobne vyššou kapacitou pamäte za cenu modelu s nižšou kapacitou. Zákazníci môžu navyše odpredať svoje staré zariadenie a získať výkupný bonus vo výške 100 eur (Samsung Galaxy S24 Ultra a S24+) alebo 60 eur (Galaxy S24).

Dostupné farby, veľkosti úložiska a odporúčané maloobchodné ceny

MODEL ÚLOŽISKO FARBY CENA CENOVÉ ZVÝHODNENIE
Galaxy S24 256 GB Čierna, sivá, fialová, žltá, zelená Jade Green, oranžová Sandstone Orange, modrá Saphire Blue 959 eur 899 eur
128 GB 899 eur
Galaxy S24+ 512 GB Čierna, sivá, fialová, žltá, zelená Jade Green, oranžová Sandstone Orange, modrá Saphire Blue 1269 eur 1149 eur
256 GB 1149 eur
Galaxy S24 Ultra 1 TB Čierny titán, sivý titán, fialový titán, žltý titán, zelená Titanium Green, oranžová Titanium Orange, modrá Titanium Blue 1809 eur 1569 eur
512 GB 1569 eur 1449 eur
256 GB 1449 eur

Zdroj: Samsung

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -