Apple vás šokuje. Unikli fotografie iPhone 16

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Apple opäť riskuje s dizajnom iPhone 16

Na sociálnej sieti X používateľ Sonny Dickson publikoval fotografie nadchádzajúcej generácie Apple smartfónov iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max.

Tieto tzv. „dummy units“ spoločnosť vyrába s predstihom, aby napríklad výrobcovia príslušenstva a obalov na telefóny vedeli pripraviť svoju produkty včas. Nejde o funkčné zariadenia ani prototypy, ale len kovové schránky, ktoré zobrazujú detaily a proporcie nových zariadení.

Je na nich vidno Akčné tlačidlo, ktoré bude pri tejto generácii prítomné na všetkých zariadeniach. Nadobro ním tak Apple nahradí tlačidlo prepínač na tichý režim, ktorý bol prítomný už od prvého iPhonu z roku 2007. Aktuálne je Akčné tlačidlo dostupné len na iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Nové Capture button na všetkých modeloch

Na pravej strane všetkých 4 modelov taktiež možno pozorovať nové tlačidlo na zachytávanie fotografií. Capture button bude kapacitné, teda bude možné ho mechanicky stlačiť pre vytvorenie fotky. Taktiež bude podporovať dotykové gestá na približovanie a odďaľovanie.

Základné modely iPhone 16 a iPhone 16 Plus budú mať taktiež vertikálne usporiadané kamerové senzory, vďaka čomu budú vedieť používatelia nahrávať priestorové video. To je, podobne ako Akčné tlačidlo, aktuálne možné zatiaľ iba na iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

September 2024 bude obdobím veľkých zmien pre Apple

Rovnako ako pri každom novom iPhone, aj tentokrát Apple svoje smartfóny predstaví na konferencii v septembri. Jeseň 2024 bude pre firmu obdobím veľkých zmien, okrem telefónov s významnými hardvérovými zmenami vydajú aj avizovanú aktualizáciu iOS 18. Tá bude patriť medzi najväčšie softvérové aktualizácie v histórii tohto operačného systému.

Nadchádzajúci iOS prinesie obrovské vizuálne zmeny, dizajn systému sa bude približovať visionOS, ktorý nájdete na Apple Vision Pro. Dominujú mu priesvitné „sklenené“ panely a veľké textový prvky s prázdnym miestom okolo. Okrem toho iOS 18 prinesie zabudované funkcie umelej inteligencie, ktoré do veľkej miery vylepšia asistenta Siri a uľahčia prácu s textom.

Tešíte sa na nadchádzajúci iPhone 16 v kombinácii s prelomovou softvérovou aktualizáciou? Ohromili vás viac hardvérové zmeny, alebo nový iOS 18? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -