Tento slávny režisér tvrdí, že porazí film Avengers: Endgame v zárobkoch

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

2,798 miliárd amerických dolárov. Takúto astronomickú sumu si do dnešného dňa zarobil film Avengers: Endgame, ktorý sa nachádza na vrchu celosvetového rebríčku zárobkov. Film mal premiéru 25. apríla 2019 a odvtedy stihol poraziť aj staršie snímky vrátane Avatara (2009) a Titanicu (1997). Len pre porovnanie, Avatar si zarobil 2,79 miliárd dolárov a Titanic zas 2,187 miliárd.

To znamená, že Endgame si svoje prvenstvo vybudoval naozaj o chlp. Teraz môžeme len hádať, ktorý film týchto gigantov najbližšie predbehne. Už teraz vieme, že Star Wars: Vzostup Skywalkera nemá šancu ani napriek tomu, že tiež ide o ukončenie dlhoročnej ságy. Najväčšiu šancu tak dávame filmu Avatar 2, ktorého od premiéry stále delia dva roky.

tržby filmu avengers: endgame
Zdroj: peoplepng.com, kisspng.com, gallery.yopriceville.com, artstation.com

Čo porazí film Avengers: Endgame?

Režisér James Cameron (Avatar, Titanic, Terminátor) však tvrdí, že jeho film porazí Avengers: Endgame v zárobkoch. Na počudovanie nehovorí o očakávanom pokračovaní Avatara, ale o prvej časti z roku 2009. V rozhovore s portálom USA Today režisér povedal, že „Ja si myslím, že je to istota,“ že Avatar dosiahne ešte väčších výšin v zárobkoch po tom, čo sa opäť dostane do kín.

Ešte pred premiérou pokračovania sa totižto po dekáde vráti snímka do kín a Cameron tvrdí, že vyšachuje Marvel z trónu. To samozrejme neznamená, že by Marvelom opovrhoval a Endgame neznášal. On sám povedal, že úspech filmu Avengers: Endgame je výborným znakom toho, že ľudia ešte stále navštevujú kiná.

Ako film Avengers Endgame porazil Avatara
Zdroj: pngimg.com, wallpapersden.com

Jeho ohromný úspech dokázal to, že sa zážitok z kinosály za poslednú dekádu stále nerozplynul. „Ale venujme Endgame jeho moment a oslavujme to, že ľudia stále navštevujú kiná.“ pokračoval režisér. Podľa minimálneho rozdielu v zárobkoch je naozaj pravdepodobné, že Avatar skôr či neskôr naozaj porazí Endgame.

Omnoho menšiu šancu však bude mať jeho pokračovanie, ktoré uvidíme 17. decembra 2021. A kedy sa teda táto klasika z roku 2009 opäť objaví v kinách? Presný dátum a dokonca ani rok zatiaľ nepoznáme, no režisér James Cameron na tom so štúdiom Disney pilne pracuje. Tretiu, štvrtú a piatu časť potom uvidíme v rokoch 2023, 2025 a nakoniec 2027.

Myslíte si, že sa Avatar opäť dostane na trón zárobkov? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. Pochybujem že by mal šancu…. Avengers mali skvelý príbeh, každý rok bol nový „diel“, tak isto aj s ostatnými filmami na seba nadväzovali ako je napr. Iron man,….. No ale hlavne sa nečakalo na ďalší „diel“ 5 rokov….. To že sa rozhodli natočiť Avatar 2 po 10-11 rokoch…… Príde mi to akokeby nemali čo natočiť tak vyberú úspešnejší film len aby ho natočili znova len a mierne pozmeneným príbehom

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -