Boj o prvenstvo v tabuľke boxoffice môže vyhrať iba jeden rodinný animák či rozprávka. Komu sa to podarilo? | boxOFFICE#14

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už zas je za nami ďalší týždeň. Apríl nám pripomína, že svet predsa len nie je taký škaredý. Situácia v kinách je rovnako prívetivá, ako je situácia v korunách stromov. Momentálne je jeden z tých časov, kedy je možné si na plátne pozrieť toľko dobrých filmov, že divák si ani nevie vybrať. To pravé orechové podľa svojej chuti si v kine počas druhého aprílového týždňa nájde každý. Ako sa filmom však darilo z hľadiska financií? Nazrime spolu opäť do sveta filmových tržieb.

Baby Šéf Boxoffice

Prvenstvo opakuje animovaný film Baby Šéf s 26,3 miliónmi počas druhého týždňa. Dokázal vo veľkom predčiť očakávania a naplno využiť potenciál rodinných snímok. Celosvetový zárobok tohoto animáku činí už takmer 200 miliónov dolárov, čo je pre štúdio Fox naozaj pekné číslo.

Druhé miesto opäť obsadil film Kráska a Zviera. Počas štvrtého týždňa na plátnách si táto hraná adaptácia klasickej Disneyovky zarobila 25 miliónov. Na domácej pôde si snímka zarobila už 432,3 miliónov. Celosvetové tržby sa už blížia k miliarde dolárov.

Na treťom mieste je očakávaná novinka Šmolkovia: Zabudnutá dedinka. Pokračovanie novodobej ságy klasických rozprávok si aj napriek veľmi zlým hodnoteniam za prvý víkend zarobilo 14 miliónov. Mimo USA zárobok dokonca činí trojnásobok. Bude zaujímavé sledovať, ako bude s nasledujúcimi týždňami tento rodinný animák bojovať s konkurenciou.

Šmolkovia
Zdroj: screenrant.com

Na štvrtom mieste sa usadila novinka Vo veľkom štýle. Komédia od štúdia Warner Bros. si za prvý víkend zarobila 12,5 milióna. Toto číslo vôbec neznie tak zle, ako ho porovnáme s produkčným rozpočtom, ktorý činil iba 25 miliónov dolárov. Hlavným pútačom filmu je fakt, že hlavné roly si zahrali legendárni herci ako Michael Caine, Morgan Freeman či Alan Arkin. Ich talent ale určite v snímke ako je táto ostali nevyužité, preto diváci čakajú iba priemernú komédiu (tieto očakávania sa samozrejme odzrkadlujú na hodnoteniach).

Top päť nám zakončuje remake kultového anime filmu Ghost in the Shell. Za druhý víkend si snímka zarobila iba smiešnych 7,3 milióna, ktoré sa pri budgete 110 miliónov dolárov úplne strácajú. Tento týždeň však značí príchod filmu do Ázie. Štúdiu Paramount teda môže odľahnúť. Celosvetový zárobok sa totiž už vyšplhal na 124,3 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Na šiestom mieste sa nachádza adaptácia Power Rangers. Za tretí týždeň si film zarobil 6,2 milióna. Celosvetový zárobok tým navýšil na 117,2 miliónov dolárov.

Filmom číslo sedem je Kong: Ostrov Lebiek s 5,8 miliónmi. Úvod do MonsterVerse od štúdia Warner Bros. si vo svete zarobil už 534,3 miliónov dolárov.

Zdroj: collider.com
Zdroj: collider.com

Na ôsmom mieste sa usadil Logan s 4 miliónmi počas šiesteho víkendu. Hugh Jackman odišiel od roly Wolverina naozaj vo veľkom štýle, na domácej pôde si totiž zarobil už 218 miliónov dolárov.

Deviatym filmom je R-rated horor Get Out. Snímka od štúdia Universal si za tento týždeň zarobila 4 milióny, čím svoj celosvetový zárobok navýšila na 176,5 miliónov dolárov.

Desiatym a zároveň posledným filmom je novinka The Case for Christ. Dráma, ktorá sa zatiaľ nedostala z amerických kín si za prvý víkend zarobila 3,9 milióna.

  1. $26,300,000   The Boss Baby
  2. $25,022,000   Beauty and the Beast (2017)
  3. $14,015,000   Smurfs: The Lost Village
  4. $12,500,000   Going in Style (2017)
  5. $7,350,000     Ghost in the Shell (2017)
  6. $6,215,200     Power Rangers (2017)
  7. $5,825,000     Kong: Skull Island
  8. $4,050,000     Logan
  9. $4,020,485     Get Out
  10. $3,900,000     The Case for Christ

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -