Neznáma hra môže všetkých ohúriť. Tvorcovia nečakaného hitu ukazujú svoju novinku

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Nový projekt štúdia Don’t Not

Ak by vám zhruba pred dekádou niekto povedal, že autori ikonického Life is Strange sa vydajú cestou temných RPG zážitkov, len ťažko by ste mu verili. Talentovaní autori však svoju tvorbu rozšírili aj o tento typ žánru. Ich prichádzajúci projekt s názvom Banishers: Ghosts of New Eden sľubuje slušnú porciu príbehu, ako aj morálne pochybné rozhodnutia smerujúce k jednému z dostupných vyústení.

Začalo to dnes už pomerne zabudnutým projektom Remember Me, ktorý pristúpil k akčnému žánru originálnym spôsobom. Nasledoval absolútne zásadný Life is Strange, no a od tých čias sa z autorov stal pojem sľubujúci nekonvenčný pôžitok z hrania. V roku 2018 prišla ďalšia zaujímavá autorská výhybka v podobe titulu Vampyr.

Pochmúrne RPG, v rámci ktorého ste sa vtelili do kože fantasy bytosti a takisto riešili dilemu – zostanete humánnym človekom alebo vysajete každý okolitý charakter? Paralel s nadchádzajúcou autorskou prácou je hneď niekoľko, čo potvrdí aj práve zverejnený príbehový trailer.

Čo odhaľuje príbehová ukážka Banishers: Ghosts of New Eden?

Jasne prezrádza, že hlavnú postavu menom Red mac Raith čaká zásadná dilema. So svojou partnerkou Antea Duarte sú totiž bojovníkmi zápasiacimi s astrálnymi bytosťami. Toto duo pritom na začiatku príbehu dorazí do mestečka New Eden (v preklade Nový Raj). Problém nastáva v momente, keď sa Antea sama premení na ducha. Charaktery sa dostávajú do vnútorného problému, kedy sa rozhodujú či sa ich cesty rozdelia, prípadne budú naďalej spoločnými silami napredovať v neľahkej úlohe.

Pomerne zaujímavá a atypická premisa láka na množstvo duchov a pútavých prípadov, ktoré v New Eden obe postavy stretnú i prežijú. Dôležitou zložkou bude ako rozhodovanie sa v rámci rozsiahleho deja, tak aj súbojové sekvencie. Tie evokujú tradičný hack and slash inšpirovaný napríklad reinkarnovaným God of War z produkcie japonského Sony.

Nie celkom typickou invenciou je fakt, že obe z postáv sú prítomné v boji, akurát každá disponuje vlastným arzenálom. Ten dokážete proti oponentom (v prípade nutnosti) použiť. A zatiaľ čo Antea kúzli, Red mac je verný klasickejšiemu prístupu, čiže chladným i strelným zbraniam.

Na základe trailerov z minulosti ešte môžeme potvrdiť, že po audiovizuálnej stránke ide o nadmieru pôvabnú záležitosť, ktorá efektnými spôsobmi pracuje so svetlom a tmou. Takisto akčné strety vyznievajú plynulo, nie archaicky a v konkrétnych pasážach vyložene strhujúco.

Banishers: Ghosts of New Eden
Zdroj: Steam

Projekt dorazí už čoskoro

Banishers: Ghosts of New Eden vychádza v podstate o malú chvíľu. Projektu sa dočkáme jeden deň pred sviatkom všetkých zamilovaných, čiže trinásteho februára 2024. Titul vás vyjde na 49,99 €, digitálne konzolové verzie sú však ešte o desať eur drahšie.

Možno doplniť, že autori takýmto spôsobom veľmi šikovne zvolili tému svojho titulu, ktorá tak trochu s Valentínom súvisí. Z atraktívneho RPG sa budú môcť tešiť majitelia osobných počítačov a konzol PlayStation 5, Xbox Series S i Xbox Series X.

Nám posledné týždne pred vydaním nezostáva nič iné iba dúfať, že Don’t Not doručí obdobnú kvalitu ako v prípade skoro šesťročného projektu Vampyr – ten postretol aj úctyhodný komerčný úspech, keďže sa ho predalo viac ako milión kópií. Tak snáď aj Banishers zaistia autorom obdobné financie a budú i naďalej prichádzať s rovnako zaujímavými titulmi.

Zdroj: Tlačová správa

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -