Pozrite si kamerové testy Christiana Balea a ostatných hercov z Nolanovej trilógie Temný rytier

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Kamerové testy ukazujú prípravu na natáčanie trilógie Temného Rytiera

Christian Bale, Cillian Murphy a Eion Bailey – všetci nosili pri kamerových testoch na Batman začína Val Kilmerov oblek z filmu Batman navždy natočeného v roku 1995.

Trilógia Christophera Nolana je pýchou komiksového DC, ale aj samotného štúdia Warner Bros. Bale zobral charakter Bruce Waynea do nového svetla, ktoré mu prinieslo neskutočný úspech a celosvetovú hodnosť rešpektovaného herca. Kamerové testy na úvodnú snímku nám ukazujú, ako by to vyzeralo, ak by sa úlohy Batmana zhostil Murphy alebo Bailey.

Cillian Murphy
Zdroj: comicbookmovie.com

Christian Bale, Cillian Murphy a aj Eion Bailey sa snažili urobiť všetko pre to, aby rola netopiera vo filme pripadla práve im. Teraz s odstupom času si už ale nikoho iného, ako ikonického Balea v čiernom obleku predstaviť nevieme.

V testoch ho vidíme skúšať aj jeho hlboký hlas, ktorý bol jednou skupinou fanúšikov veľa rokov kritizovaný, a druhou skupinou nesmierne milovaný.

Christopher Nolan sa napriek všetkému rozhodol Murphyho vo svojom filme ponechať a pridelil mu postavu záporáka Scarecrowa, ktorého sa zhostil bravúrne. Vo videu sú taktiež ukázané kamerové testy aj na Temného Rytiera, kde vidíme pripravovanie herečky Anne Hathaway na postavu Seliny Kyle (Catwoman) v konečnej snímke Temný Rytier Povstal. Tom Hardy sa tu ukazuje ako Bane a Liam Neeson ako Ra’s al Ghul.

Harvey Dent Batman
Zdroj: comicbookmovie.com

Je veľmi zaujímavé sledovať, ako prebiehali začiatky obrovského úspechu trilógie v čase, keď musel režisér veľmi trpezlivo a opatrne vyberať, kto do akého charakteru pasuje najviac.

Dedičstvo netopierieho kostýmu sa bude generáciami prenášať ešte veľmi dlho

Po Baleovi prebral štafetu Temného rytiera z Gothamu Ben Affleck. Práve on mal napísať, režírovať a aj hrať hlavnú úlohu v budúcom The Batman, ktorého sa ale vzdal z osobných problémov. Scenár a kormidlo režiséra napokon prischlo pre Matta Reevesa (ktorý vytvoril aj trilógiu Zrodenie planéty opíc).

Robert Pattinson v kostýme Batmana
Zdroj: twitter.com

Robert Pattinson si ako ďalší v rade oblečie slávny batmanovský oblek. Fanúšikovia ale týmto výberom bohvieako nadšení neboli. Postupom času si ale aj on snaží vybudovať nový charakter rozmanitých postáv, ktoré ho prenášajú od sladkého chlapca z teenegerského Twilightu.

Ktorý Batman zo všetkých má podla vás najlepší oblek a hodí sa najviac do role?

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -