Prekoná aj Spider-Mana na PlayStation? Ďalší hrdina Marvelu dostane vlastnú hru

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Marvel má pod palcom nielen komiksy a filmy svojich postáv, ale aj obľúbené videohry. Populárnou hrou je napríklad Marvel’s Spider-Man a jej nedávno vydané pokračovanie. Vo výrobe sú ale aj projekty zamerané na Wolverina, Black Panthera a po novom aj na známeho lovca upírov. Hra Marvel’s Blade je oficiálne vo výrobe, pričom sme túto informáciu dostali cez krátky trailer.

Hru oznámili spoločnosti Bethseda Softworks a Marvel Games, pričom sme sa od nich dozvedeli aj to, kto ju bude vyvíjať. Pre Marvel pôjde o úplne nového partnera, keďže hru vytvorí francúzska firma Arkane Lyon. Do jej repertoára patrí napríklad úspešná hra Deathloop či herná séria Dishonored.

Hra Marvel’s Blade dostala krátky trailer

Vývoj hry oznámili pri 50. výročí vzniku Bladea na komiksových stránkach. Hra bude hraná z pohľadu tretej osoby a pôjde o single-player formát, pričom bude zameraná na dospelé fanúšikovské publikum. Herné štúdio ešte len začalo s vývojom, no už teraz nás Marvel navnadil, že sa môžeme tešiť na originálny príbeh svetovej triedy či pohlcujúcu hrateľnosť, ktorá je pre štúdio typická.

Určite nás o skvelom potenciáli presvedčil aj prvý trailer, ktorého znepokojujúca atmosféra sa na nás prenáša aj cez obrazovku. Ako totiž načrtol, hráča zavedie do karanténnych častí Paríža uprostred nadprirodzenej pohotovosti. V meste sa totiž objavili upíri, ktorí terorizujú mesto a jeho obyvateľov. Tí sa musia po nociach skrývať vo svojich domovoch, kde čakajú na východ slnka.

„Ako dieťa zmiešaného pôvodu som cítil špeciálne spojenie s Bladeom – hrdinom s taktiež dvojitým dedičstvom. Príležitosť pracovať na tejto postave je mojím snom a výzvou, ktorú náš tím príjme s vášňou. Nemôžeme byť šťastnejší, že môžeme postaviť hráčov do Bladeových topánok, keď sa stáva šampiónom môjho rodného mesta Paríž, jedným kolíkom za druhým.“

Blade
Zdroj: Marvel

Nasledujúce roky budú pre fanúšikov Bladea naozaj skvelými

Vyššie uvedené slová režiséra hry Dingy Bakabu nás len viac presvedčili o tom, že hra bude ďalším úspešným projektom Marvelu. Polovičný upír, ktorý je typický svojím kabátom, okuliarmi a rafinovanosťou, sa nám ukáže v budúcnosti na hracích konzolách, no tam to končiť nebude. Vo výrobe je totiž už nejaký čas aj jeho vlastný film Blade v rámci kontinuity MCU.

Na rozdiel od hry, ktorej vývoj zrejme zaberie pár rokov, by sme sa filmu mali dočkať už pomerne čoskoro. Aj napriek tomu, že mal problémy so scenárom a odišiel od neho režisér, má naplánovanú premiéru na 7. novembra 2025. V hlavnej úlohe sa ukáže Mahershala Ali, ktorý si predtým zahral Cottonmoutha v Marvel seriáli Luke Cage od Netflixu.

Tešíte sa na novú Marvel hru? Bude podľa vás Marvel’s Blade rovnako úspešný ako hra o Spider-Manovi?

Zdroj: marvel.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -