Bohemian Rhapsody rozbíja kasu! Ako reaguje film Zrodila sa hviezda? | TRŽBY V KINÁCH #44

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Existuje univerzálny recept na úspech? Nenarážam teraz na životných guru, ktorí vám sľúbia, že vďaka meditácii z vás bude úspešný podnikateľ. Myslím úspech filmov v kinách, merateľný číslami a hodnotami. Ako štúdio totižto máte dva hlavné ciele. Po prvé: musíte čo najviac zarobiť. To je základ. Po druhé: váš film musí vyvolať čo najlepšie ohlasy. Jedno z druhým úzko súvisí, no prekvapujúce je, že až tak často sa oba ciele nesplnia – s výnimkou dneška. Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Spoznajte kapelu Queen v prvom traileri na Bohemian Rhapsody!
Zdroj: ew.com

Bohemian Rhapsody rozbíja kasu!

Aký mal teda zmysel ten zbytočne komplikovaný úvod? Nuž, chcel som zaslúžene vyskladať cestičku k novinke menom Bohemian Rhapsody. Tento životopisný film je totižto dokonalým príkladom toho, keď do seba všetko zapadne. Otvárací víkend mu do kasy priniesol 50 miliónov, pričom celosvetovo má na konte už 141,7 milióna dolárov. 52-miliónový produkčný rozpočet je tak už zahojený. Okrem toho od divákov získal veľmi pozitívne reakcie. Zaujímavá je taktiež demografia, ktorá je presne 50 na 50 rozdelená medzi pohlaviami – pričom viac ako tri štvrtiny divákov má vek cez 25 rokov.

Za kráľovským úspechom nasleduje nová Disneyovka Luskáčik a štyri kráľovstvá s debutom 20 miliónov. Táto suma by si bežne pri tejto spoločnosti miesto nikdy nenašla, avšak Luskáčik sa nanešťastie divákom veľmi nepozdával. Celosvetový zárobok sa síce blíži 60 miliónom, no bez zverejneného rozpočtu len často odhadneme, či je Disney sklamané. Sklamaný však nemusí byť Tyler Perry, ktorého nový film Nobody’s Fool sa umiestnil na treťom mieste s 14 miliónmi. Obdržal všeobecne kladné ohlasy, vďaka čomu by pre neho nemal byť problém takmer zdvojnásobiť svoj 19-miliónový rozpočet.

Zrodila sa hviezda RECENZIA
Zdroj: uk.businessinsider.com

Číslo štyri patrí dráme Zrodila sa hviezda, ktorú, samozrejme, musím porovnať s Bohemian Rhapsody. Režisérsky debut Bradleyho Coopera je vonku už piaty týždeň, počas ktorého si zarobil 11,1 milióna. Ani po vydaní hitu Ramiho Maleka sa táto hudobná dráma neuskromnila a klesla len o 20%, čo je pôsobivé. Celosvetovo má na konte už ohromných 293,9 milióna dolárov a navyše má výhodu R-ratingu, ktorý priláka viacerých postarších divákov. Prvú päťku nám hneď nato zakončuje Halloween, ktorý si počas tretieho víkendu zarobil 11 miliónov. Horor svoj rozpočet celosvetovo znásobil už viac ako 22-krát.

  1. $50,000,000   Bohemian Rhapsody
  2. $20,000,000   The Nutcracker and the Four Realms (Luskáčik)
  3. $14,000,000   Nobody’s Fool
  4. $11,100,000   A Star is Born
  5. $11,015,000   Halloween
  6. $7,850,000     Venom
  7. $3,805,000     Smallfoot (Piadinôžka)
  8. $3,700,000     Goosebumps 2: Haunted Halloween
  9. $3,525,000     Hunter Killer (Neviditeľný zabijak)
  10. $3,400,000     The Hate U Give

Zdroj: boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -