Štúdio Ghibli pridá na Netflix 21 filmov vrátane Cesty do fantázie a Princeznej Mononoke

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokiaľ ste vyrastali na japonských rozprávkach ako Cesta do fantázie, Princezná Mononoke alebo Zámok v oblakoch, tak pre vás máme výborné správy. Všetky tieto diela má na svedomí japonské štúdio Studio Ghibli, ktorého zakladateľom a zároveň najznámejším režisérom je legendárny Hajao Mijazaki.

Ten má na konte okrem vyššie spomenutých projektov aj ďalšie obľúbené rozprávky vrátane Môj sused Totoro či Doručovacia služba slečny Kiki. Tieto filmy sa nám spájajú s neuveriteľnou nostalgiou a pokiaľ si ich chceme pozrieť legálnou cestou, tak musíme siahnuť napríklad po starých DVD z časopisu Nový Čas. Tento problém bude však už čoskoro vyriešený.

Zdroj: myanimelist.net

Cesta do fantázie na Netflixe?

Streamovacia služba Netflix totiž získala práva až na 21 filmov od štúdia Ghibli. Tieto famózne tituly sa tak vôbec po prvýkrát v histórii dostanú na túto platformu. Na Slovensku máme veľké šťastie, pretože v Severnej Amerike a Japonsku sa filmy na Netflixe neukážu. Dôvodom sú práva, ktoré už na týchto miestach existujú a sú viazané k iným spoločnostiam.

Vo všetkých ostatných regiónoch však budú dostupné s titulkami v 28 jazykoch a dabingom v 20 rôznych jazykoch. Určite teda môžeme očakávať, že sa dočkáme českých titulkov a prinajlepšom aj kompletnej lokalizácie vrátane dabingu. Ktoré snímky si tak už čoskoro pozrieme aj na obľúbenej platforme?

21 filmov od štúdia Ghibli príde na Netflix v troch várkach počas februára, marca a apríla. Kompletný zoznam vyzerá nasledovne:

1. február: Laputa: Zámok v oblakoch (1986), Môj sused Totoro (1988), Doručovacia služba slečny Kiki (1989), Only Yesterday (1991), Porco Rosso (1992), Ocean Waves (1993), Tales from Earthsea (2006)

1. marec: Nausicaä of the Valley of the Wind (1984), Princezná Mononoke (1997), My Neighbors the Yamadas (1999), Cesta do fantázie (2001), Kráľovstvo mačiek (2002), The Secret World of Arrietty (2010), The Tale of Princess Kaguya (2013)

1. apríl: Pom Poko (1994), Whisper of the Heart (1995), Zámok v oblakoch (2004), Ponyo z útesu nad morom (2008), From Up on Poppy Hill (2011), The Wind Rises (2013), Leto s Marnie (2014)

Studio Ghibli okrem iného pripravuje ďalšie dva nové filmy, ktoré uvidíme v priebehu tohto roka. Tým najočakávanejším je nepochybne Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka (How Do You Live?), o ktorého réžiu sa postará samotný Hajao Mijazaki. Pôvodne mala premiéra prebehnúť už počas Olympijských hier v Tokiu, ale dátum premiéry sa bude pravdepodobne posúvať.

Na ktorý z týchto filmov na Netflixe sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -