Citáty postáv z Priateľov, ktoré zhrňujú charakter každého z nich

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Citáty hlavných postáv z Priateľov

Priatelia sú nesmrteľným sitkomom, ktorý si každým rokom obľubuje viac a viac divákov. Okrem úžasného príbehu a jedinečného humoru nám tento sitkom prináša rozmanité postavy, každú so svojimi silnými aj slabšími stránkami. Priatelia sú taktiež plní nezabudnuteľných citátov, medzi ktorými si nájde každý ten svoj obľúbený. Premýšľali ste však niekedy nad tým, či niektoré citáty dokážu zhrnúť celú osobnosť človeka, ktorá ho vyslovila? Ak nie, tak práve pre vás prinášame citáty postáv z Priateľov, ktoré zhrňujú charakter každého z nich.

Ross Geller

ross geller
Zdroj: medium.com

„Ja mám sex s dinosaurami? Nie len, že to nie je vtipné, je to aj fyzicky nemožné. V záležitosti o druh, musel by som mať šesť stôp dlhý…“

Rossa by sme vedeli popísať mnohými prívlastkami: inteligentný, mudrlant, potrpí si na gramatiku, dobrosrdečný, výbušný… Vyštudoval paleontológiu a svoj život zasvätil dinosaurom. Okrem toho to nie je úplný suchár a sem tam vie pobaviť nejakým vtipom. Presne tieto vlastnosti zhŕňa citát vyššie.

Phoebe Buffay

phoebe buffay
Zdroj: beano.com

„Som pacifista, no keď príde revolúcia, zničím všetkých z vás.“

Phoebe je jednou z najdobráckejších postáv snáď vo všetkých sitkomoch kedy natočených. Je vegetariánkov, stará sa o životné prostredie aj o svojich priateľov a je ochotná pre nich spraviť všetko, čo je v jej silách. Keď jej však niekto ublíži alebo sa postaví oproti nej, jej milú tvár nahradí kamenný chladný výraz a dokáže sa zmeniť na veľmi tvrdú a nekompromisnú osobu.

Joey Tribbiani

joey tribbiani
Zdroj: joe.ie

„Jedlo. Sex. Jedlo. Sex. Ja neviem! Chcem oboje!“

Je toho viac, čo Joeyho charakterizuje. No jeho sukničkárstvo a láska k jedlu, k akémukoľvek jedlu (o ktoré sa mimochodom odmieta deliť, takže ak sa s ním niekedy ocitnete v reštaurácii, nech vám ani nenapadne zobrať mu čo i len jeden hranolček!) sa stali priam ikonickými pre túto postavu. Joey má proste jasne stanovené priority a je odhodlaný vychutnávať si život (aj večeru) naplno.

Monica Geller

Citáty hlavných postáv z Priateľov
Zdroj: thespinoff.co.nz

„Vitaj v reálnom svete; je nanič. Budeš to milovať.“

Monicu charakterizuje snáď jej každá hláška, ktorá v seriáli odznela. Monica sa stretla s krásami aj strasťami reálneho života, a tak vie presne, o čom svojej kamarátke hovorí. Napriek tomu dokáže stále ostať optimistická a plná života. Okrem toho by sa dalo povedať, že je takou mamou partie kamarátov, dáva im rady, pomáha im s ich životami a vie sa o nich poriadne postarať.

Chandler Bing

chandler bing
Zdroj: medium.com

„Ahoj, som Chandler. Hovorím vtipy, keď som nesvoj.“

Chandler je známy hlavne kvôli jeho úžasnému zmyslu pre humor. Ak sa chcete pobaviť na niektorých z jeho hlášok, určite sa pozrite aj na tento článok. Vtipy vie smerovať ako na situáciu a iných ľudí, tak aj na seba, čo je veľmi vzácna ľudská vlastnosť. Jeho sarkazmus sprevádza celý sitkom a napĺňa nás radosťou a naše izby smiechom. Humor je totiž Chandlerov spôsob vyrovnávania sa s problémami a jeho nie veľmi ideálnym životom.

Rachel Green

Citáty hlavných postáv z Priateľov
Zdroj: spin1038.com

„Akoby mi celý život všetci hovorili: ‚Si topánka. Si topánka, si topánka, si topánka.‘ A dnes som sa zastavila a povedala som: ‚Čo ak nechcem byť topánka? Čo ak chcem byť kabelka, chápeš? Alebo čiapka?'“

Tento citát spája Racheline ambície a odhodlanie osamostatniť sa s jej láskou k móde a oblečeniu. Práve v tomto momente sa konečne postavila svojim rodičom a začala si svoj život riadiť podľa seba. Čakalo ju ťažké obdobie a musela vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, no nakoniec to všetko stálo za to a Rachel sa konečne zmenila z podradnej topánky na múdrejšiu a samostatnú kabelku či čiapku.

Zdroj: screenrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -