TIP na seriál: Priatelia | Legendárny sitkom o šiestich kamarátoch

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Priatelia

Už sme vám stihli predstaviť sitkomy ako Dva a pol chlapa a Ako som spoznal vašu matku. Dnes sme sa však rozhodli predstaviť vám ešte väčšiu klasiku, ktorú diváci sledujú už dvadsaťpäť rokov. Tou je sitkom Priatelia. Každý z nás snáď videl pár dielov v televízii, keď ho ešte vysielali a my sme nemali Netflix ani iné možnosti sledovania. No vtedy sa ťažko držal krok s dielmi a dejom, keďže nie vždy bolo možné si v daný čas sadnúť pred obrazovku a pozerať. Dnes už máme ale veľa možností, ako si tento seriál pozrieť celý.

Joey and Chandler
Zdroj: bustle.com

Nahliadnutie do deja

Príbeh sa točí okolo šiestich postáv – troch mužov a troch žien, ktoré bývajú spolu v New Yorku. Všetko začne, keď sa jedna z nich – Rachel Green, objaví po dlhom čase v kaviarni Central Perk, kde sa partia týchto kamarátov pravidelne stretáva. Následne sa nasťahuje k Monice Geller, ďalšej hlavnej postave do bytu a rýchlo sa začlení do partie.

Rachel and Monica
Zdroj: today.com

Priatelia spolu prežívajú rôzne radostné i žalostné chvíle. Vedia sa podržať, no i poriadne pohádať. A keďže si sú veľmi blízki, často sa im stane, že prekročia tenkú hranicu medzi kamarátstvom a niečím viac. To ich vzťahy poriadne premieša a skomplikuje, no oni vždy nájdu cestu ako dať všetko do poriadku. Ich priateľstvo je jedinečné a nejeden divák zbledne závisťou a túžbou po takých skvelých ľuďoch okolo seba.

Každá postava má iný charakter a každý diel skrýva nové zápletky a príbehy plné skvelého humoru, ktoré sa stali časom legendárne. Veď kto by napríklad nepoznal najznámejšiu baliacu hlášku: „Hey, how you doin‘?“ 

Ross and Phoebe
Zdroj: youtube.com

Informácie o seriáli

Prvá epizóda tohto sitkomu bola odvysielaná v roku 1994 a posledná v roku 2004. Počas týchto desiatich rokov vzniklo desať sérií. Prvých deväť sérii má 24 alebo 25 epizód, no posledná desiata séria ich má iba osemnásť. Každá epizóda má okolo dvadsať minút. Po skončení tohto sitkomu vznikol aj spin off s názvom Joey, ktorý bol zameraný na jednu z hlavných postáv z Priateľov. Joey má však iba dve série a jeho natáčanie trvalo iba od roku 2004 do roku 2005. 

Friends - ugly naked guy
Zdroj: mentalfloss.com

Seriál Priatelia má aj veľmi populárnu zvučku, ktorú sprevádza tlieskanie a stala sa známou po celom svete. Jej autorom je dvojica Danny Wilde a Phil Solem, ktorí vystupovali pod názvom The Rembrandts. Celú pieseň aj s videoklipom, v ktorom vystupujú herci z Priateľov, nájdete tu:

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 89%
IMDb.com  – 8,9/10
Rotten Tomatoes – 78%

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -