Filmy

Samuel L. Jackson potvrdil teóriu o Avengers: Endgame! Ako s ňou súvisí Captain Marvel?

Nepochybne najočakávanejší film tohto roka, ba môžno vôbec, sa do kín dostane už len o niečo cez dva mesiace. Bude to naozaj veľkolepá jazda. Aj podľa slov šéfa Marvelupôjde o absolútne vyvrcholenie všetkých udalostí MCU, ktoré sa doteraz udiali.” Nie je však náš štýl, aby sme len čakali. V posledných týždňoch sme vám priniesli už mnoho vzrušujúcich informácií , pričom dnes k nej pridáme ďalšiu. Samuel L. Jackson totižto potvrdil teóriu, o ktorej fanúšikovia diskutujú už od vydania Infinity War!

Čo sa stalo s Thanosovou rukavicou na konci Avengers: Infinity War?

Zdroj: youtube.com

Avengers: Endgame teória

Nesmieme zabúdať, že ešte pred premiérou štvrtých Avengers si užijeme sólovku Captain Marvel. Už o necelý mesiac sa nám predstaví Carol Danvers, z ktorej sa stane nová veliteľka superhrdinov. Ako veľmi bude silná? Má schopnosti, ktoré budú vitálne pri boji s Thanosom? Dokáže nakoniec dopomôcť ku konečnej výhre a záchrane ostatných? Pripravovaný film nám toho prezradí naozaj veľa. Ešte viac sa naňho budete tešiť po dnešku, kedy sa nám konečne potvrdilo to, čo sme očakávali!

Ešte naozaj dávno sa na internet dostali fotografie, v ktorých sa ukazujú Avengers znova v New Yorku. Pred premiérou Infinity War sme už mali tušenie, že budúcnosť MCU zahrnie cestovanie v čase. Tento príbehový koncept nám tvorcovia odvtedy už viackrát naznačili, pričom okamžite sa začali vynárať rôzne teórie. Tou najpopulárnejšou je, že ku záchrane mŕtvych hrdinovia využijú Kvantovú sféru, ktorá je úzko spätá práve s časom samotným. Ako sa s tým pohrá nadchádzajúci príbeh, nám dávnejšie prezradil Micahel Douglas.

Zdroj: collider.com

Ant-Man a Captain Marvel sú kľúčmi

So samotnou Kvantovou sférou súvisí Ant-Man, ktorý ju začal bližšie skúmať vo svojom poslednom filme. Ako sme zistili na konci Infinity War, ostal v nej uväznený, bez nádeje na návrat do normálneho sveta. Vieme totižto, že bez rôznych technológií je nemožné medzi týmito dimenziami cestovať. Teda aspoň pre väčšinu hrdinov. Práve Captian Marvel by totižto mohla hrdinom sprístupniť Kvantovú sféru a spolu so Scottom Langom ju využiť na cestovanie časom. Predsa len, niečo podobné práve povedal Samuel L. Jackson:

“Zistíme, že dokáže robiť veci, ktoré nedokáže nikto iný. Vie cestovať v čase, takže môže ísť dopredu aj naspäť a zistiť, čo a ako. To, že aj po 20 rokoch mám jej pager, je vysvetlené zaujímavým spôsobom.”

Captain Marvel

Zdroj: superherohype.com

Je možné, že Captain Marvel už vo svojom filme ukáže svoje schopnosti cestovania v čase. To, že ich predstaví v Avengers: Endgame, je už však stopercentné. Na hercovom vyjadrení ma taktiež zaujal pager, ktorý spomenul. Ako vraví opak logiky, superhrdinka je vo svojom sólovom príbehu zhruba rovnako stará, ako bude v Endgame. Tu sa nám pred očami formuje ďalšia zaujímavá teória, ktorá by mohla znamenať, že nadchádzajúce dve Marvelovky budú úzko prepojené.

S našimi vedomosťami o jej schopnostiach môžeme prísť k záveru, že Captain Marvel bude cestovať v čase zo svojej sólovky priamo do Avengers: Endgame. Príbehy s rôznymi časovými líniami bývajú veľmi zamotané, no ambície Marvelu naznačujú, že aj niečo takéto je možné. Dostane Nick Fury tento pager kvôli tomu, aby jej v budúcnosti vyznačil časový bod nebezpečia, kedy bude potrebná? Znamená to, že pre ňu medzi filmami Captain Marvel a Avengers: Endgame neuplynie žiaden čas? Všetko sa dozvieme už o necelý mesiac!

Captain Marvel trailer

Zdroj: wegotthiscovered.com

Pokiaľ vás zaujíma, čo všetko vieme o Avengers: Endgame, prečítajte si toto zhrnutie. Dovtedy nám do komentárov napíšte, ako sú nastavené vaše očakávania!

Zdroj: comicbookmovie.com, screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Bad Boys ovládli svetové kiná: Zopakujú úspech aj na Slovensku?

  Filmy

  Režisér nového dokumentárneho filmu spomína, ako Attila Végh pochyboval pred zápasom storočia

  Filmy

  John Cena nám odhalil prvých 10 minút DC filmu Suicide Squad 2

  Filmy

  Prezradil nám film The Eternals jeden z najväčších spoilerov Marvel Cinematic Universe?

  2 komentáre

  Pridaj komentár