Avengers: Endgame – Všetko, čo potrebuješ vedieť o vyvrcholení MCU!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Avengers: Endgame – Čo vieme?

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Dátum vydania: 25. apríl 2019

Réžia: Anthony a Joe Russovci

Scenár: Christopher Markus a Stephen McFeely

Obsadenie:  Chris Evans, Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Pratt, Tom Holland, Jeremy Renner, Josh Brolin, Paul Bettany, Samuel L. Jackson, Karen Gillan, Gwyneth Paltrow, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Chadwick Boseman, Brie Larson, Elizabeth Olsen, Evangeline Lilly, Jon Favreau, Paul Rudd, Don Cheadle, Dave Bautista a ďalší

Avengers vstupujú do „konca hry“

Naši obľúbení superhrdinovia nám len nedávno prezradili oficiálny názov filmu, ktorý znie Avengers: Endgame. Odkazuje samozrejme na Doctora Strangea, ktorý v Infinity War toto slovo vyslovil. „We’re in the endgame now,“ povedal. Názov napovedá, že majster mystických umení nechal Thanosa vyhrať – šlo totižto o jedinú z 14 000 605 možností konečnej výhry superhrdinov. Je mnoho ciest, ktorými sa hrdinovia vydajú, no Thanos bude tak či onak porazený aj za pomoci Tonyho Starka.

Tony Stark a Thanos
Zdroj: ssxcaow.com

Štvrtá časť Avengers nám predstavila prvý trailer

Po mesiacoch špekulácií, dohadov a očakávaní k nám konečne dorazil prvý trailer na Avengers: Endgame. Len necelé dva týždne dozadu sme videli prvé zábery z pripravovaného filmu. Práve v nich nám štúdio predstavilo oficiálny názov. Taktiež nám ukazuje nebezpečnú situáciu, do ktorej sa dostal Tony Stark, a dopad Thanosovej výhry na ľudí na Zemi. Trailer si behom prvých 24 hodín nazbieral až 289 miliónov zhliadnutí.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=hA6hldpSTF8]

 

Thanos je stále hlavnou postavou

Pravda je taká, že už veľmi dlho vieme, o čom vlastne film Avengers: Endgame bude. Za roky sme sa však naučili, že Marvel rád klame a zavádza. Nemôžeme si byť istí takmer ničím – aspoň okrem toho, že Thanos bude aj po zrealizovaní svojho sna veľmi dôležitý.

„Zlúčenie 22 vzájomne prepojených filmov, štvrtý diel v sérii Avengers priláka divákov na bod zvratu tejto epickej cesty. Naši milovaní hrdinovia konečne pocítia, aká krehká táto realita vlastne je a zistia, čo všetko musia obetovať, aby ju dokázali udržať v chode.“

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Postavy, ktoré sa vrátia

Medzi tých, ktorí prežili, patrí pôvodná šestka z filmu Avengers: Pomstitelia (2012): Iron Man, Captain America, Thor, Hulk, Black Widow a Hawkeye. Dosť možno bude najlepším momentom scéna, v ktorej sa po rokoch dajú späť dokopy. Dôležití však, samozrejme, budú aj ostatní (War Machine, Rocket Racoon, Nebula či Ant-Man). K nim sa po novom pridá Captain Marvel.

Mŕtve postavy, ktoré sa vrátia

Obsadenie superhrdinov vo filme Avengers: Endgame pripomína hromadné pohrebisko. Je však takmer isté, že všetci, ktorí na konci Infinity War zahynuli, sa v pokračovaní vrátia. Medzi nimi sú napríklad Spider-Man, Black Panther, Bucky, Groot, Drax, Mantis, Scarlet Witch, Doctor Strange, Falcon, Hank Pym a Hope van Dyne.

Návrat ostatných je však otázkou. Gamora, Vision a Loki nezomreli na priame následky lúsknutia, je preto otázne, či ožijú. Nové seriály služby Disney+ nám však napovedajú, že aj oni budú zachránení.

loki tesseract
Zdroj: dailydot.com

Nové tváre

Spolu so všetkými starými známymi hercami prídu aj nejaké nové tváre. V Avengers 4 sa nám predstaví staršia Cassie Lang (dcéra Ant-Mana), ktorá napovedá o niekoľko-ročnom skoku medzi udalosťami Infinity War a Endgame. Inú, mysterióznu rolu dostala aj herečka Katherine Langford, známa zo seriálu 13 Reasons Why.

Veľké zmeny v postavách

Uniknuté obrázky a dokonca už aj samotný trailer nám potvrdili to, na čo sme čakali. Konečne bolo odhalené, že Hawkeye už viac neexistuje – nahradí ho totižto nový alias Clinta Bartona menom Ronin. Kto to vlastne je? To sa môžete dozvedieť v tomto článku. Taktiež veľkou zmenou si možno prejde Vision, ktorého oživia bez Mind Stoneu.

hawkeye vo filme avengers 4
Zdroj: cbr.com

V príbehu bude podstatné cestovanie časom

Už dávnejšie sa na internete ukázali fotky z natáčania štvrtej časti Avengers, kedy sa naše postavy ocitli v Bitke v New Yorku z pôvodného filmu spred vyše 6 rokov. Automaticky sme tak usúdili, že sa bude cestovať v čase. Vzniklo tak nespočetne veľa teórií, ktoré sa točia okolo Kvantovej sféry a postáv Ant-Man a Captain Marvel.

Endgame zahanbí veľkoleposť Infinity War

Infinity War bol dostatočne epický, o tom niet pochýb. V kine však každému ozajstnému fanúšikovi bolo jasné, že štúdio Marvel zo seba nedalo všetko. A to ani zďaleka. To najlepšie nás čaká práve v štvrtej časti Avengers, kde sa dočkáme scény s vyše 40 postavami súčasne.

Scény z filmu Avengers: Infinity War
Zdroj: reggiestake.com

Vrátia sa najlepší tvorcovia celého MCU

Endgame nadväzuje na Infinity War nielen na plátne, ale aj za scénou. Keďže sa tretí a štvrtý film tejto série natáčal súčasne, za obomi stoja rovnakí tvorcovia, ktorých fanúšikovia považujú za špičku Marvelu. Réžiu opäť uchopili bratia Russovci – Anthony a Joe.

Ešte predtým spolupracovali so scenáristmi Christpherom Marcusom a Stephenom McFeelym na filme Captain America: Zimný vojak. Aj redakcia Rewindu tento počin považuje za najlepšiu snímku naprieč celým MCU. Skupinka tvorcov úspech opakovala filmom Captain America: Civil War, ktorý je plný emócií a zapamätateľných momentov. Endgame teda značí štvrtú, no pravdepodobne poslednú spoluprácu talentovanej štvorice.

bratia russovci avengers marvel
Zdroj: marvelstudiosnews.com

Nadchádzajúce filmy MCU

Captain Marvel – 7. marec 2019
Avengers: Endgame – 25. apríl 2019
Spider-Man: Ďaleko od domova – 4. júl 2019
Black Widow – 2020
The Eternals – 2020
Doctor Strange 2 – 2020
Guardians of the Galaxy 3 – 2020
Black Panther 2 – ???
Ant-Man 3 – ???

captain marvel trailer
Zdroj: twitter.com

Bezkonkurenčné filmové univerzum štúdia Marvel vyvrcholí už o pár mesiacov. Čo všetko od neho čakáte a ako veľmi sa naň tešíte?

Zdroj: screenrant.com, screenrant.com, csfd.cz, ufd.sk, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -