Poznáme ďalšiu hru, ktorá využije plný potenciál ovládaču DualSense na PlayStation 5

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Plné využitie next-gen potenciálu

Vydavateľstvo 505 Games informuje o tom, že titul Control Ultimate Edition využije plný potenciál konzol novej generácie. Včera sme vás oboznámili s tým, že sa 2. februára stane súčasťou ponuky PlayStation Plus, takže bude dostupný pre všetkých predplatiteľov. V rovnaký deň vychádza aj na PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Hra z dielne fínskeho štúdia Remedy Entertainment prinesie plnú podporu funkcií konzoly PlayStation 5, vrátane next-gen ovládaču DualSense. Ultimátna edícia využije jeho haptickú odozvu a adaptívne triggery, v čom zlyhal aj launch titul Spider-Man: Miles Morales. Okrem toho budú dostupné Help funkcie (nápovedy) a Activity karty špecifické pre PS5.

Dočkáme sa aj grafického vylepšenia, ktoré okrem PS5 príde tiež na novú generáciu konzol od Microsoftu. Presnejšie nás čakajú dva grafické módy, už známy Performance mód a Grafický mód. Prvý spomenutý nám zaručí 60 snímkov za sekundu v rozlíšení 1440p, upscalenutých na 4K. Grafický mód síce prinesie len 30 snímkov za sekundu, no podporuje ray-tracing v rozlíšení 1440p tiež upscalenutých na 4K.

Výnimkou je konzola Xbox Series S, ktorá bude mať dostupný len Performance mód. Ten pobeží na 60 snímkov za sekundu s rozlíšením 900p, upscalenutých na 1080p. Tiež nebude podporovať ray-tracing. Vývojár tvrdí, že sa jedná o limitáciu konzoly od Microsoftu, nie ich hry.

Aktualizácia s next-gen funkciami príde v podobe patchu už 2. februára 2021 pre vlastníkov digitálnej verzie, takže aj na PS Plus. O mesiac neskôr, 2. marca, bude dostupná aj pre vlastníkov fyzickej verzie. Avšak je tu jeden háčik: aktualizácia bude dostupná len pre vlastníkov Ultimate Edition, nie pre tých s originálnou verziou.

Control Ultimate Edition
Zdroj: gamepur.com

O čom je Control Ultimate Edition?

Táto akčná lahôdka vyšla v roku 2019 a stala sa okamžitým hitom. Čaká na vás adventúra z tretej osoby, v ktorej dokážete ovládať niekoľko nadprirodzených schopností. O hru sa postaralo vývojárske štúdio Remedy Entertainment (Max PayneAlan Wake), takže sa sklamania báť nemusíte.

Hlavnou postavou je riaditeľka Federálneho úradu pre Kontrolu Jesse Faden, ktorého ústredie v New Yorku je narušené zlovestným nepriateľom. Prostredie je vskutku nepredvídateľné a vyčistenie obrovského mrakodrapu nebude vôbec prechádzka rúžovou záhradou. Ultimate Edition obsahuje základnú hru, ako aj expanzie The Foundation a AWE.

Plánujete si zahrať Control Ultimate Edition na jednej z troch next-gen konzol? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: theverge.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -