PS5 dostane nový ovládač. Opraví to, čo hráčov najviac štve

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Na internet unikol nový PS5 ovládač

Bezdrôtový ovládač DualSense od Sony je prakticky skvelým gamepadom pre PlayStation 5 a počítačových hráčov. Od svojho uvedenia v roku 2020 si prešiel iba dvoma problémami, pričom jeden z nich stále pretrváva. Ten by mohla vyriešiť jeho nová verzia, o čom informuje server Polygon.

Mnohí zákazníci sa pri prvej várke konzol PlayStation 5 sťažovali na takzvaný „stick drift“ problém, ktorý sa po čase prejavil aj na mojom kuse ovládaču DualSense. Kontroverziu ohľadom celej situácie využila napríklad spoločnosť Nacon, ktorá hráčom ponúkla ovládač tretej strany Revolution 5 Pro. Jeho cenovka však prevyšuje 200 €.

PlayStation 5
Zdroj: Martin Katler

Vlastnú „profesionálnu“ verziu ovládača prinieslo aj samotné Sony. Bezdrôtový ovládač DualSense Edge ponúka mimoriadne prispôsobiteľné ovládanie. Keďže sa jedná o vyššiu verziu, maloobchody ho tiež ponúkajú za približne 200 €. Klasická verzia gamepadu však ostala s jedným neduhom, ktorý nie je výrobnou chybou.

DualSense V2 ponúkne dlhšiu výdrž batérie

Ovládač DualSense trpí krátkou výdržou batérie, približne 5-7 hodín na jedno nabitie. To sa samozrejme líši hra od hry, podľa toho, či práve využívate jeho špecifické funkcie ako napríklad adaptívne triggery alebo haptický feedback. Odpoveďou na volania hráčov môže byť príchod vylepšenej verzie, ktorá unikla na svetlo internetu.

Nový PS5 ovládač
Zdroj: screenshot z Best Buy Canada cez wccftech.com

Na stránky kanadského reťazca s elektronikou Best Buy pribudol nový produkt s názvom PlayStation 5 V2 DualSense. Jeho popis láka na „výnimočnú 12-hodinovú výdrž batérie pri plnom nabití“, ktorá podporuje dlhé hranie. Jeho cena bola nastavená na 89,99 kanadských dolárov, čo je klasickou cenovkou originálneho DualSense v Kanade. Na Slovensku sa aktuálne pohybuje medzi 60-65 €.

Nový PS5 ovládač
Zdroj: screenshot z EE Store cez theverge.com

Model V2 na prvý pohľad neponúka žiadne vizuálne zmeny, podľa popisu ostane aj váha na hodnote 280 gramov. Zaujímavosťou však je, že by sa vylepšená verzia ovládaču mala predávať aj s nabíjacou stanicou pribalenou v boxe. Rovnaká ponuka sa podľa The Verge objavila na britských stránkach EE Store, kde následne odstránili označenie (v2).

O prípadnej dostupnosti novej verzie DualSense s 12-hodinovou výdržou batérie vás budeme naďalej informovať.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -