Cyberpunk 2077 dostalo vylepšenie, na ktoré hráči čakali roky

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Cyberpunk 2077 priniesol aktualizáciu 2.1

Ešte v novembri sme vás informovali o správe, že poľský vývojár CD Projekt RED chystá Ultimate edíciu hry Cyberpunk 2077. Titul si od svojho pôvodného vydania v decembri 2020 prešiel početnými aktualizáciami a veľkým rozšírením v podobe príbehovej expanzie Phantom Liberty. Konečná edícia titulu spája všetok doposiaľ vydaný obsah do jednej krabice – alebo digitálnej verzie – ktorá dorazila dnes, 5. decembra. Spolu s ňou vychádza aj Update 2.1, ktorý prináša nejedno dlho očakávané vylepšenie.

Funkčný systém metra

Štúdio počas svojho nedávneho livestreamu odhalilo, že aktualizácia 2.1 prinesie do hry funkčný systém metra. Ten si hráči žiadali od pôvodného vydania, niektorí šikovní modderi si ho do počítačovej verzie implementovali aj sami. Teraz ho dostávame oficiálne, ako však prezradila producentka Monika Janowska, v ich pláne to pôvodne nebolo. „Metro dlho nebolo v našich plánoch. Postupom času sme však prehodnotili náš plán a… rozhodli sme sa, že by to v skutočnosti mohlo byť dosiahnuteľné,“.

Systém metra v meste Night City dostal oficiálny názov Night City Area Rapid Transit. Ako už ten napovedá, jedná sa o „pohlcujúci spôsob cestovania po svete“. Obsahuje 5 liniek metra a 19 staníc, ktoré zároveň fungujú ako fast travel lokácie. Celý systém sa hráčom odomkne po infiltrovaní Konpeki Plaza v misii The Heist, teda pomerne skoro pri začiatku hry.

Cyberpunk 2077
Zdroj: cyberpunk.net

Osobné rádio a nové vozidlá

Ďalším šikovným vylepšením aktualizácie 2.1 je osobné rádio, Radioport. Svoje obľúbené rádiové stanice tak nebudeme nútení počúvať len vo vozidlách, ale môžeme si ich zapnúť aj pri chodení po Night City alebo cestovaní v metre.

Cyberpunk 2077
Zdroj: cyberpunk.net

Čakajú nás i nové vozidlá, presnejšie 5 motocyklov a Porsche 911 Cabriolet. Preteky vo vozidlách sú teraz hrateľné viackrát, na mape sú označené signálnou vlajkou automobilových súťaží. AI ostatných pretekárov je konkurencieschopnejšie a za víťazstvá v pretekoch získava hráč odmeny v podobne hernej meny.

Cyberpunk 2077
Porsche 911 Cabriolet; Zdroj: cyberpunk.net

Všetky početné zmeny nájdete rozpísané v Patch Notes priamo od vývojára.

Aktualizácia 2.1 je práve teraz dostupná pre Cyberpunk 2077 a Phantom Liberty na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S.

Zdroj: cyberpunk.net, eurogamer.net

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -