Dátum vydania UFC 4 bol neočakávane odhalený. Ďalšia športová iterácia je za rohom

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Pokračovanie tvrdého športu prichádza

Hoci herné spracovanie UFC nepatrí ku každoročným ťahúňom spoločnosti EA ako napríklad FIFA, prípadne NHL, svoju fanúšikovskú základňu rozhodne má. Dôkazom toho je i volanie hráčov, ktorí očakávali, že bude ďalšia iterácia náročného bojového športu predstavená na nedávnom EA Play. Tak sa nakoniec nestalo, avšak aktuálne tu máme trailer na UFC 4, ktorý rovno prezrádza dátum vydania.

Aby ste rozumeli, správy o existencii nového ročníku unikli na svetlo sveta ešte pred zahájením vyššie spomínanej akcie. Najmä preto sa mnohí domnievali, že uvidíme plnohodnotné predstavenie, ktoré nás naláka na prichádzajú novinku.

Dôvod absencie pokračovania UFC na EA Play je otázny, avšak fanúšikov virtuálnej podoby športu poteší, že vydaná ukážka prezrádza všetko dôležité.

 

Dátum vydania UFC 4 je takmer tu

Treba spomenúť, že autori dodržali tradičnú dvojročnú prestávku, ktorú medzi sebou jednotlivé hry z tejto série majú. Prvé spracovanie značky vyšlo v roku 2014, následne bolo vydané pokračovanie v roku 2016, potom 2018, no a sme v súčasnosti. O vývoj sa vždy postarala divízia štúdia EA, tiež známa ako EA Vancouver.

Z dostupnej ukážky nebadať príliš markantné zmeny, avšak pravdepodobne sa môžeme pripraviť na tradične kvalitný bojový titul, ktorý ide odlišnou, realistickejšou, cestou než arkádová konkurencia v podobe sérií Mortal Kombat, Tekken, prípadne Soulcalibur.

UFC 4 dátum vydania EA
Zdroj: essentiallysports.com

Okrem toho sme sa z popisu videa dozvedeli, že nás čaká režim kariéry, v ktorom si prejdeme cestou úplného amatéra, až po hviezdu daného športu. Taktiež sa pridávajú nové prostredia, bližšie nepredstavené online režimy. Ovládanie má byť tentokrát rýchlejšie, lepšie a autentickejšie reagovať na vaše podnety, čo údajne zlepší dojem z klietkového zápasenia.

Podobné novinky však len veľmi ťažko zhodnotiť iba z videa, takže na akékoľvek závery si budeme musieť počkať do budúceho mesiaca. Čítate správne, UFC 4 má byť vydané už 14. augusta 2020 a to na konzolách PlayStation 4 a Xbox One.

Tým vývojári tak trochu naznačujú, že by sme nemali očakávať veľkú hernú revolúciu, nakoľko nejde o next-gen ročník. O prípadných upgradoch pre konzoly nadchádzajúcej generácie sa, žiaľ, nehovorí.

Tešíte sa na nový ročník UFC, prípadne idú športové série mimo váš osobný záujem? Dajte nám vedieť v dostupných komentároch. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -