Far Cry 6 prichádza s prvou ukážkou, herec zo seriálu Breaking Bad bude hlavným záporákom

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

K početným únikom informácií z vývojárskeho štúdia Ubisoft za posledných pár dní sa radšej vyjadrovať nebudeme. A to sme ani netušili, že leak krátkeho klipu z hry Assassin’s Creed: Valhalla stále nebol čerešničkou na torte. Je príliš podozrivé, že všetky tieto úniky prichádzajú len pár dní pred online konferenciou Ubisoft Forward, ktorá všetky tieto hry predstaví. Vrátane Far Cry 6.

Vráťme sa pár týždňov do minulosti, kedy prišli o pokračovaní obľúbenej first person strieľačky prvé informácie. Už začiatkom júna nepodložené informácie tvrdili, že hra bude predstavená budúci mesiac na akcii Ubisoft Forward. To sedí. Neskôr sme sa dozvedeli ešte zaujímavejšiu správu – herec Giancarlo Esposito má údajne stvárniť hlavného záporáka. To sa však ani zďaleka neťahá na únik, ktorý prišiel teraz.

Far Cry 6 sa objavil na PS Store Hong Kongu

Šikovní užívatelia Twitteru postrehli, že sa titul Far Cry 6 objavil v ponuke čínskeho PlayStation Store Hong Kongu. Nechýbal tam dokonca ani bohatý popis príbehu a zasadenia, dátum vydania i box art hry. Začneme teda údajným dátumom vydania, ktorý padol na 18. február 2020. Na oficiálnom arte hry naozaj vidíme herca Giancarla Esposita stojac nad malým chlapcom, čím sa skoršie úniky opäť raz potvrdili.

Musíme dodať, že Giancarlo Esposito je hercom neuveriteľných kvalít, poznať ho môžete ako hlavného antagonistu seriálu Breaking Bad, Gusa Fringa. Rovnakú úlohu zohráva v Star Wars seriáli The Mandalorian, kde stvárňuje postavu menom Moff Gideon.

„Vitajte v Yare, tropickom raji zamrznutom v čase. Ako diktátor Yary sa Anton Castillo snaží akýmkoľvek spôsobom späť obnoviť národu jeho bývalú slávu, so svojím synom, Diegom, ktorý nasleduje jeho krvavé kroky. Ich nemilosrdný útlak vyvolal revolúciu.“

Tak znie preklad popisu, ktorý nám dáva jasný náhľad na príbeh, zasadenie a hlavného antagonistu. Zároveň to znie ako popis príbehu každej jednej Far Cry hry, takže sme sa nedočkali žiadneho veľkého prekvapenia. Hráčov nepochybne poteší návrat do exotického prostredia, keďže Amerika po hrách Far Cry 5 a Far Cry: New Dawn dosť omrzela.

far cry 6
Zdroj: pinterest.es

Zaradenie v PS Store odhalilo aj ďalšie informácie. Hlavným protagonistom, ktorého úlohy sa ako hráči zhostíme, bude Dani Rojas. Ten je rodák z Yary, ktorý bude bojovať za oslobodenie svojej krajiny spod diktátorstva Antona Castilla. Superlatív „najväčšia“ mapa síce používa každá nová časť série, no aj tentokrát sa má jednať o tú najrozľahlejšiu. Spájať bude džungľu, pláž a hlavné mesto Yary.

Podobne ako napríklad pri Cyberpunk 2077, aj zakúpenie hry Far Cry 6 na konzolu PlayStation 4 vám zaručí bezplatný upgrade na PlayStation 5 verziu.

Ubisoft vydal prvú oficiálnu ukážku

Krátko po štedrom leaku sa na oficiálnom Twitteri Ubisoftu objavil prvý teaser, v ktorom vidíme postavu Antona Castilla. Vývojár nám tým potvrdil, že hra bude oficiálne predstavená na streame Ubisoft Forward. Online vysielanie prebehne už túto nedeľu, 12. júla. Prezentácia bude trvať od 21:00 do 21:45 lokálneho času. Nepochybne sa tak môžeme tešiť aj na bližšie predstavenie titulov ako Assassin’s Creed: Valhalla alebo Watch Dogs: Legion.

Veríme, že Giancarlo Esposito môže stvárniť ešte ikonickejšieho záporáka, než akým bol Vaas (Michael Mando) v hre Far Cry 3. Tak čo, tešíte sa na predstavenie hry Far Cry 6? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -