Veľký DC Crossover: časť 1. – Supergirl!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

DC Crossover na stanici CW úspešne odštartoval seriálom Supergirl

Vopred chcem len upozorniť, tento článok bude obsahovať spoilery, takže ak ste tento diel ešte nevideli, môžete zatvoriť článok. Pre DC fanúšikov sa teda začal skvelý týždeň. Dc Crossover odštartoval včera s najnovším seriálom v DC/CW univerze, Supergirl. Poďme si teda zrekapitulovať, o čom prvý crossover bol a čo nás čaká v druhej časti.

Podľa reakcií na internete som sa dozvedel, že ľudia boli z prvého crossoveru sklamaní, vraj ho tam bolo ledva 30 sekúnd. To však pravda naozaj nie je! Áno, Flash a Cisco sa tam objavili len v záverečných pár sekundách, no to bol len bonus tohoto crossoveru. Ak ste od toho očakávali rovno epickú bitku so všetkými hrdinami v čele, určite ste sklamaní boli. Ak má však seriál poriadne povyťahovať tieto postavy z deja a predstaviť dôležité aspekty konfliktu, musí sa to urobiť poriadne. Celý diel Supergirl teda naozaj nebol pokračovaním seriálovej línie, no čerpala z nej veľa.

V epizóde sme predsa riešili mimozemšťanskú krízu… no a ako sa volá celý crossover? Heroes vs Aliens. Supergirl nám teda ukázala, že už máme liek na boj s votrelcami. Ako sa však použije a ako vlastne na Zem mimozemšťania dorazili, to sa dozvieme už v dnešnej epizóde seriálu The Flash. V čom ma ale diel prekvapil, bola skutočnosť toho, že epizóda s divákom reaguje ako s pravidelným divákom, čo pre fanúšika, ktorý si len chcel pozrieť tieto štyri epizódy je určite nevýhoda. 

Postavy a ich momentálne situácie musíte poznať, alebo sa ich rýchlo snažiť odchytávať. CW vám chce totiž naznačiť, že všetky ich seriály by ste mali pozerať. (Určite veľa z vás pozerá Flasha a Arrowa, no na Legendy ani Supergirl nebol čas. Keďže teraz píšem o Supergirl, naozaj vám tento seriál odporúčam. V niečom kvalitatívne prekonáva zmienené horné seriály a v niečom zase nie. Jedná sa o klasický štandard.) V mojich očiach sa však táto epizóda pre nediváka seriálu nepredstavila v najlepšom svetle.

V podstate nám chceli ukázať všetko, čo sa tam deje a vzniklo z toho celkom jednoduché rozuzlenie. Myslím však, že táto biozbraň proti mimozemšťanom bude hrať v crossoveri ešte veľkú rolu. Ak nie, v tom prípade tento diel naozaj nevyšiel. Zatiaľ mám ale v tento Crossover silnú vieru. čoskoro sa dopracujeme aj k očakávaným veľkým bitkám a k spojeniu všetkých charakterov v tomto vesmíre, takže nevzdávajte to. Sledujte celý crossover s nami a zajtra si k nemu prečítajte pokračovanie tohoto článku.

Sledujte s nami veľký DC Crossover
Sledujte s nami veľký DC Crossover

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -