Veľké čistky obsahu na streamovacej službe. V tichosti odstránila viac než 120 titulov

Nenechajte si ujsť

Služba Disney+ v tichosti odstránila viac než 120 titulov

Streamovacia služba Disney+ z obsahu v tichosti odstránila viac než 120 zo svojich titulov, informuje Deadline. Nové čistky obľúbenej platformy sa ešte neskončili a odstráneného obsahu každým dňom pribúda. Predplatitelia služby tak zo dňa na deň prišli predovšetkým o obsah Disney Channel, ale tiež niekoľko seriálov a dokumentárnych sérií.

Služba odstránenie obsahu nekomentuje, podľa Deadline ide o výsledok prehodnotenia obsahovej ponuky v krajinách Európy, Blízkeho východu a Afriky. Slovenskí predplatitelia nateraz prišli o desiatky titulov a nie je jasné, či sa ešte do ponuky Disney+ vrátia.

Nové čistky sa týkajú najmä starších titulov v knižnici služby. Na zozname figurujú hlavne rodinné filmy a seriály z produkcie Disney Channel, ktoré stoja mimo mainstreamového záujmu. Portál Whats on Disney Plus informuje, že odstránených titulov každým dňom pribúda a odliv obsahu sa pravdepodobne ešte neskončil.

Služba Disney+ obsah neodstraňuje prvýkrát. Zatiaľ k najväčšiemu odlivu filmov a seriálov prišlo v máji minulého roka, keď z knižnice rovnako náhle zmizli desiatky titulov. V tomto prípade však služba odstránila aj viaceré zo svojich noviniek, okrem iných napríklad fantasy seriál Willow.

serial willow
Zdroj: collider.com

Zvýšila ceny, znížila obsah

V čase písania článku nie je jasné, či služba desiatky odobratých titulov ponúkne konkurencii. Bez ohľadu na to však na tomto kroku zarobí. Streamovacie platformy si totiž môžu na odstránený obsah uplatniť daňové odpisy za straty. Po čistke obsahu v máji minulého roka napríklad spoločnosť Disney uviedla, že si takto do daňového výkazu pripíše stratu 1,5 miliardy dolárov.

Odstraňovanie obsahu je teda efektívny nástroj, ako môžu zadlžené spoločnosti okresávať svoje vysoké náklady a redukovať zadlženosť. Tej má spoločnosť Disney na rozdávanie. Od spustenia Disney+ totiž streamovacia divízia spoločnosti zaznamenala prevádzkovú stratu 11 miliárd dolárov a šetrenie nákladov je momentálne témou číslo jeden.

Aj preto služba v novembri minulého roka výrazne zvýšila predplatné. Kto však čakal, že za vyšší mesačný poplatok dostane aj viac obsahu, môže zostať sklamaný. Deje sa totiž presný opak a služba okrem odstraňovania titulov avizovala aj šetrenie v investíciach do nakrúcania ďalších noviniek.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -