Je skutočný svetelný meč zatiaľ iba hudbou budúcnosti? Štúdio Disney nás presviedča o opaku

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Skutočný svetelný meč

Videli ste Star Wars filmy a seriály a vašou prvou myšlienkou bolo, kedy skočíte do obchodu a kúpite si svoj vlastný svetelný meč? Po seriáli The Mandalorian síce veľa ľudí chcelo skôr mandaloriánsku helmu, no svetelné meče boli aj tak vždy najviac super. Doteraz bolo možné kúpiť si hračkársky meč alebo meč s plastovou tubou, ktorá sa ale nedala stiahnuť dnu. Nešlo teda o skutočný svetelný meč.

Štúdio Disney, ktoré vlastní celú značku rovnako ako vlastní aj štúdio Lucasfilm, si ale povedalo, že oni chcú mať vlastné svetelné meče, ktoré budú fungovať ako tie z filmu. Ich inžinieri dostali poriadne zabrať a nedávno sme sa dozvedeli, že sa im to podarilo. Nevedeli sme ale ako budú vyzerať. Zmenilo to až oficiálne video, ktoré vyšlo na oficiálny Star Wars deň.

Krátke video predstavilo svetelný meč

Svetlo. Temnota. Rovnováha. Tak hovorí herečka, ktorá hrá Rey vo videu so skutočným mečom. Samozrejme, nejde o reálny laserový meč, ale ide o samovysúvací meč. Meč bol vyrobený pre novú atrakciu v Disney Worlde. Tá má niesť názov Star Wars: Galactic Starcruiser a mala by sa pre verejnosť otvoriť v roku 2022. Dej atrakcie bude na vesmírnom krížniku Halcyon.

Zatiaľ nevieme, či si my ako fanúšikovia budeme môcť kúpiť tieto meče alebo výsadu ich vlastniť budú mať len zamestnanci parku. Cena takejto „hračky“ by bola asi naozaj veľmi vysoká. Čepeľ sa zrejme vysunie po stlačení gombíka a tak to pôsobí naozaj realisticky, čo mečom na cene len pridá. Či sa s ním bude dať aj bojovať je otázne. Meč by mal fungovať zhruba na takomto princípe:

Zatiaľ o tomto reálnom meči teda veľa nevieme. Dostali sme len prvé krátke video a mnoho detailov v ňom odhalených nebolo, napríklad ako presne fungujú meče alebo či si ho široká verejnosť bude môcť zakúpiť. S určitosťou sa o nich dozvieme viac s otvorením novej atrakcie na ďalší rok. Dovtedy len môžeme snívať o tom, aké super by bolo mať vysúvací svetelný meč ako Obi-Wan Kenobi.

Kúpili by ste si takýto vysúvací svetelný meč? Je to podľa vás adekvátna verzia k svetelným mečom z filmov? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: ew.com, polygon.com, theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -