Manévrovanie vo vzduchu medzi niekoľko metrovými titánmi pokračuje! Čo nám zatiaľ odhalila druhá séria Attack on Titan?

Nenechajte si ujsť

Druhá séria Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) nám pokračuje siedmou epizódou a príbeh už začína celkom naberať na obrátkach!

A to hlavne v poslednej epizóde, kde určite každému nabehli zimomriavky a ani sme nedýchali pri tom, čo sa tam dialo. V posledných častiach sme mohli byť svedkami odhalenia niekoľko tajomstiev a hlavne titánov z pomedzi armádnych jednotiek. Niekto to mohol tušiť, no väčšina bola určite prekvapená. 

Na scéne sa objavuje nový nepriateľský titán, ktorý je iný ako zvyšok jeho druhu. Nazvaný jednoducho – “Zvierací” (Beast Titan). Je celý pokrytý srsťou, a na prekvapenie všetkých, vie rozprávať! Po chytení dôstojníka mu vezme jeho manévrovaciu výstroj a odchádza preč. Tu nastáva otázka, načo ju potrebuje? Chcú snáď titáni prísť s nejakým prototypom na obranu? Áno, je to bizarná otázka, ale kto vie, čo za ľudí majú medzi sebou…

Prvé stretnutie s Beast Titánom
Prvé stretnutie s Beast Titánom. Comicbook.com

Ďalšia otázka je ohľadom múrov. Po odhalení, že sú postavené zo samotných titánov začalo vyšetrovanie. Minister Nick neodpovedá na otázky, ktoré mu kladú Kapitán Levi aj s ostatnými. Oni ale dobre vedia, že vie oveľa viac ako sa zdá, no mlčí, takže záhada ostáva neobjasnená. Potom, čo sa mu veliteľka Hange Zoë vyhrážala zhodením z múru, radšej uprednostnil smrť ako by mal povedať čo vie… Tým, čo čítajú mangu už je to možno jasné, ale nám čo doteraz videli len anime ostáva len čakať a dúfať, že sa čoskoro dozvieme niečo viac. 

Po súboji Annie a Erena ostala trhlina v múroch a ostatným sa naskytol pohľad na tvár titána. Youtube.com

Čím viac epizód pribúda, tým viac tajomstiev sa odhaľuje, takže sme zvedaví čo ďalšieho a nového príde. Bitka Erena s Obrneným titánom zatiaľ skončila pádom “Colosa” a prerušením celého súboja. Dúfam, že v novej časti uvidíme ako to dopadlo a nebudú to zbytočne naťahovať…

A čo si zatiaľ myslíte vy o prebiehajúcom príbehu Erena s priateľmi? Koľko ďalších z ich blízkych alebo vojakov môžu byť titánmi? Čo stojí za tajomstvom titánov v múroch brániacich zvyšok ľudstva pred ostatnými titánmi? 

Na koniec Vám sem dám tento úžasný Opening z druhej série. Myslel som si, že ten úplne prvý nič neprekoná, no tento je proste epický!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah