Hans Zimmer prezradil, ako je na tom s hudbou k filmu Duna: Časť 2. Má ju už hotovú?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Ako je na tom Hans Zimmer a jeho hudba k filmu Duna 2?

Medzi najúspešnejšie filmové počiny minulého roka určite patrila Duna, natočená podľa rovnomennej knihy. Úspechu filmu dopomohol krásny vizuál, skvelé herecké výkony a taktiež perfektný soundtrack. Hudba, ktorú vytvoril Hans Zimmer, bola naozaj doladená do filmu správne, a preto tento hudobný skladateľ zloží soundtrack aj k sequelu s názvom Duna: Časť 2. Film vyjde na ďalší rok a tak sa skladateľa pýtali, ako je na tom s tvorením.

Zimmer pracoval teda aj na spomínanej jednotke, čo bol pre neho splnený sen. Svedčia o tom aj slove režiséra Denisa Villeneuvea. Ten prezradil, že mu Zimmer počas celej doby nakrúcania filmu posielal rôzne nahrávky či verzie hudby, ktorá by sa dala použiť. Režisér ešte dodal, že nahrávky posielal dokonca aj v čase, keď už film dorobili a pripravili na vydanie do kín. To znamená, že veľa z jeho muziky sme ani nepočuli. Zatiaľ.

prvý trailer na dunu
Zdroj: joblo.com

Zimmer pomaly začína pracovať na dvojke

Nejaký základ vďaka soundtracku z jednotky a nahrávkam, ktoré sa nepoužili, už má. Neznamená to ale, že to bude mať možno o niečo ľahšie, pretože fanúšikovia sú nároční a vždy očakávajú to najlepšie. Hlavne teda od Zimmera. Ten prezradil, že na hudbe k dvojke začína pracovať, čo je určite skvelá správa. Má tak dostatok času na to, aby všetko pripravil poriadne. Toto povedal o tvorbe hudby k Duna: Časť 2:

„Ešte len začínam. Moja práca s režisérmi je robiť veci, ktoré si nevedia predstaviť. Inak by to robili sami. Keď si Denis myslí, že som to už urobil – pretože počul veľa vecí, to je pravda – ale nepočul to, čo si nevie predstaviť.“

Obsadenie druhej časti je rovnako nabité ako jednotky

Hudobný skladateľ a režisér z jednotky sa vrátia, pričom spolu s nimi tak urobí aj niekoľko hercov. Tešiť sa opäť môžeme na týchto hercov a herečky: Timothée Chalamet (Paul Atreides), Rebecca Ferguson (Lady Jessica Atreides), Josh Brolin (Gurney Halleck), Javier Bardem (Stilgar), Zendaya (Chani) alebo Stellan Skarsgård (Baron Vladimir Harkonnen). Ide o silnú zostavu, ktorú doplnia aj traja nováčikova vo svete Duny.

Duna 2 Christopher Walken, Florence Pugh, Austin Butler
Zdroj: nerdist.com

Prvým je Austin Butler (Elvis), ktorý si zahrá dediča koruny rodu Harkonnen, Feyd-Rauthu Harkonnena. Ten sa bude, ako inak, snažiť získať Arrakis pre svoju rodinu a rodinný trón pre seba. Ďalším prírastkom bude herec Christopher Walken (Pulp Fiction), ktorý si zahrá panovníka celého známeho vesmíru, Imperátora Shaddama IV. A jeho dcéru a budúcu manželku Paula Atreidesa, princeznú Irulán Corrino, si zahrá talentovaná Florence Pugh (Black Widow)

Duna: Časť 2 vyjde v kinách 20. októbra 2023. Tešíte sa na toto pokračovanie?

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -