Filmy

Čo nám odhalil panel Epizódy IX na Star Wars Celebration 2019?

Čo všetko nám odhalil panel Epizódy IX na Star Wars Celebration?

Včerajší deň bol naozaj veľký pre všetkých fanúšikov najmilovanejšej ságy filmovej histórie. Režisér, herci a producentka záverečnej epizódy s číslom IX totiž po prvýkrát predstúpili na verejnosť a čo-to z nového filmu poodhalili. Na konci hodinového rozhovoru na Star Wars Celebration 2019, tvorcovia samozrejme zverejnili prvý trailer, ktorý ste už nepochybne videli. Poďme si teda rozobrať to, čo nám odhalil a aj to, čo ste nevideli.

Palpatine je späť

Najväčším prekvapením traileru bol záverečný smiech Imperátora/Cisára/Emperora/Palpatinea. Ide o najväčšieho záporáka celej galaxie, ktorý úradoval v pôvodnej trilógii, kde ho zničil Darth Vader. Jeho smiech v ukážke nám však naznačuje to, že sa tento legendárny záporák predsa len vracia do poslednej epizódy a ak ste tomu nechceli veriť, práve panel na Celebration to potvrdil.

Po tom, ako trailer konečne divákom odhalil názov epizódy a fanúšikovia začali jásať, pódium sa osvietilo červenou farbou a pred divákov vystúpil herec Ian McDiarmid, ktorý sa dočkal obrovského potlesku. Zobral mikrofón a svojím zlostným hlasom povedal len jedinú vetu: Prehrajte to znovu. Trailer sa znova spustil a herec sa vyparil z pódia.

Následne prišli mnohé portály vyspovedať účastníkov panelu a samozrejme, prvé otázky smerovali práve na to, či je Palpatine skutočne späť. Režisér J.J. Abrams povedal len toľko, že je neskutočne šťastný, že sa táto informácia nedostala počas natáčania von. Ostatné informácie nám však už prezradiť nemohol.

star wars

Zdroj: starwars.com

The Rise of Skywalker

Tak ako pred dvoma rokmi pri Epizóde VIII, opäť sa tu pozeráme na kontroverzný názov. “Povstanie Skywalkera” sa totiž môže vzťahovať na ktorúkoľvek postavu. J.J. Abrams k názvu povedal, že uznáva, že si pýta viac otázok ako odpovedí, no sľubuje, že toto bol ten správny názov, ktorého pravý zmysel sa odhalí až po pozretí filmu.

Koniec

Tvorcovia a herci teda potvrdili, že naozaj pôjde o záverečnú epizódu. A naznačuje to aj trailer. Zdala sa vám táto ukážka nejako povedomá? Aj mala prečo. Jej texty sú totiž len prekrútené z prvého traileru na Epizódu I, čím sa naozaj značí koniec jednej éry. Texty v oboch traileroch začínajú vetou – Každá generácia má svoju legendu. V Epizóde I však text pokračuje vetou – Každá sága má svoj začiatok, zatiaľ čo v Epizóde IX pokračuje vetou – Sága prichádza na svoj koniec.

star wars

Zdroj: starwars.com

Čas

Tvorcovia potvrdili, že medzi epizódami VIII a IX ubehol nejaký čas. Rey teda uvidíme už takmer ako plnú Jedi bojovníčku. Keďže si vzala knihy s posvätnými textami Jediov, mala čas sa z nich učiť. Takisto nám trailer ukázal, že Rey má späť lightsaber Anakina Skywalkera, takže pravdepodobne si ho vedela opraviť.

Leia

Tvorcovia sa rozpovedali o tom, že dokázali pre Leiu v tomto filme nájsť príbeh a to pomocou nepoužitých záberov z oboch epizód. J.J. Abrams prezradil, že použitie CGI modelu Carrie Fisher nikdy nezvažovali.

star wars

Zdroj: starwars.com

Rose

Ak ste si mysleli, že J.J. Abrams bude ignorovať Epizódu VIII kvôli kontroverzným rozhodnutiam Riana Johnsona, mysleli ste si zle. Abrams mu niekoľkokrát poďakoval za to, v akom stave tento príbeh zanechal a povedal, že najlepšia vec, ktorú Johnson urobil bolo obsadenie Kelly Marie-Tran, ktorá sa ukázala ako Rose. Potvrdil, že vo filme bude mať väčšiu rolu.

BB-8 má kamaráta

Na palubu vstúpi nový droid, D-O. Jeho dizajn bol vytvorený na základe kačky.

star wars

Zdroj: starwars.com

Všetci spolu

Epizóda IX nám konečne ukáže všetkých nových hrdinov pokope. Pôjdu totiž na spoločné dobrodružstvo. Tak ako hrdinovia predošlých trilógií.

Nová postava

Na pódium sa posadila aj herečka Naomi Ackie, ktorá si zahrá postavu s menom Jannah. Postavu opísala dosť mysticky a dokonca prišlo na špekulácie, že možno pôjde o dcéru Landa Calrisiana.

star wars

Zdroj: starwars.com

V traileri sa samozrejme nachádza mnoho ďalších maličkostí, o ktorých by sa dalo rozprávať, no to by sme tu boli do rána. Čo hovoríte na informácie o Epizóde IX? Tešíte sa? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: starwars.com

About author

They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.
  Related posts
  Filmy

  Bad Boys ovládli svetové kiná: Zopakujú úspech aj na Slovensku?

  Filmy

  Režisér nového dokumentárneho filmu spomína, ako Attila Végh pochyboval pred zápasom storočia

  Filmy

  John Cena nám odhalil prvých 10 minút DC filmu Suicide Squad 2

  Filmy

  Prezradil nám film The Eternals jeden z najväčších spoilerov Marvel Cinematic Universe?

  Pridaj komentár