Šokujúce odhalenia a hlúpe chyby – Ako Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny zmenili Harryho Pottera?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pozor: Článok obsahuje spoilery!

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny a ich dopad na svet Harryho Pottera

Nie je tajomstvom, že rozširovanie filmových vesmírov je zaručený spôsob veľkého zárobku. Spokojní v tomto „obchode“ pritom budú všetci. Štúdiá a produkčné spoločnosti sa potešia z masívnych ziskov, zatiaľ čo fanúšikovia sa znova vrátia do svojho milovaného sveta čarov a kúziel. Vôbec to však nie je tak jednoduché, ako sa zdá. V rozsiahlych príbehoch, ktoré sa tiahnu naprieč kapitolami a fiktívnymi rokmi, sa toho deje naozaj veľa. Je preto ťažké sledovať všetko, čo sa deje. Inak tomu nie je ani pri novinke Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny! Aké chyby tvorcovia spravili, čo nám odhalili a ako to súvisí so svetom Harryho Pottera?

Fantastické Zvery: Grinelwaldove zločiny recenzie
Zdroj: hdqwalls.com

Kúzlo premiestňovania v Rokforte

V nových Fantastických zveroch je viacero scén, kedy sa čarodejníci pomocou kúzla premiestnia priamo na pozemok Rokfortu. Ako však vie každý fanúšik Harryho Pottera, to by malo byť nemožné. Tento fakt je dokonca viackrát dôležitý v príbehu pôvodnej ságy, obzvlášť v šiestej kapitole, kedy nám to niekoľkokrát pripomenie Hermiona Grangerová.

Táto „chybička“ však má jednoduché vysvetlenie, ak J.K. Rowlingová zabudla na pravidlá svojich vlastných príbehov. Je totižto možné, že kúzla, ktoré zakazovali premiestňovanie v Rokforte, neboli ešte v časoch tohto príbehu vytvorené. Možno to uvidíme v ďalšej kapitole Fantastických zverov – kedy Grindelwald pošle útok na školu, a Dumbledore ju týmto spôsobom ochráni.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny
Zdroj: msn.com

Vek profesorky McGonagallovej

Dávnejšia správa, že vo filme sa objaví aj profesorka McGonagallová, ktorú si zahrá Fiona Glascott, niektorých fanúšikov Harryho Pottera zarazila. V piatej časti (Fénixov rád), ktorá sa odohráva v deväťdesiatych rokoch, bolo odhalené, že McGonagallová na Rokforte pracuje už 39 rokov. Cez web Pottermore nám zasa samotná spisovateľka prezradila, že na škole začala učiť už 2 roky po maturite. Ak dáme všetky tieto detaily dokopy, vyjde nám, že Minerva McGonagallová sa narodila v roku 1935. Len ťažko teda mohla učiť mladého Mloka Scamandera, ktorý na Rokfort chodil roky pred jej narodením.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny
Zdroj: themarysue.com

Krvavý pakt medzi Dumbledoreom a Grindelwaldom

Krvavý pakt medzi Albusom Dumbledoreom a Gellertom Grindelwaldom je zaujímavou novinkou v ságe Fantastických zverov. Avšak, spôsobuje pár problémov. Ako nám bolo odhalené, vznikol v čase, kedy si títo čarodejníci boli bližší ako bratia a mysleli si, že nič ich neoddelí. To sa však nenaplnilo. Albusov brat, Aberforth, Grindelwalda prekukol a dvojicu konfrontoval. Došlo k súboju medzi troma mocnými čarodejníkmi, ktorý tragicky vyústil k smrti Ariany Dumbledoreovej. V príbehu Harry Potter a Dary smrti o tom Albus rozpráva a priznáva, že nevie, kto bol zodpovedný za kúzlo, ktoré jeho sestru zabilo.

Celá táto udalosť však znevažuje existenciu Krvavého paktu, kvôli ktorému ju boj medzi Dumbledoreom a Grindelwaldom nemožný. Práve preto ku konfrontácii Gellerta v nových Fantastických zveroch Ablus povolá Mloka. Ako je teda možné, že k tomuto boju došlo? Existuje zopár vysvetlení, ale najjednoduchšie bude priznať, že jednoducho nevieme. Je možné, že Krvavý pakt im „nezakazuje“ bojovať, ale zaisťuje, že ak jeden zabije toho druhého, zomrú obaja. Osobne som veľmi zvedavý, aký význam bude mať v budúcich kapitolách.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny RECENZIA
Zdroj: pursuenews.com

Krédus Barebone je Aurélius Dumbledore

Na konci nových Fantastických zverov sa nám dostane šokujúce odhalenie Krédusovej skutočnej identity. Srdcia nám zastavilo prehlásenie jeho mena, ktoré znie Aurélius Dumbledore. Tento fakt otriasol všetkým, čo sme si mysleli, že o rodine riaditeľa Rokfortu vieme. Do roku 1900 bol totižto Albusov otec zatvorený v Azkabane a jeho matka mŕtva. Krédus sa zdá byť príliš mladý na to, aby niesol priezvisko Dumbledore. Žeby ním Grindelwald len manipuloval? To je sporné, a tu je dôvod!

Nové Fantastické zvery mali priestor aj na vysvetlenie podstaty Fénixov rodiny Albusa Dumbledorea. Na konci sme, samozrejme, videli, ako sa Krédusove zvieratko premenilo vo Fénixa. Aj jeho krstné meno by túto pravdu potvrdzovalo: „Albus“ znamená biely, „Ariana“ znamená strieborná a „Aurélius“ znamená zlatý.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny RECENZIA
Zdroj: Warner Bros. Pictures

Na tento problém sú tri riešenia. Prvým je, že Albusova matka Kendra ešte pred smrťou splodila syna s cudzím čarodejníkom, a aby sa vyhla škandálu, ho poslala do USA. To je možné, no Krédusov vek nevychádza. Druhým riešením je, že Albusov otec Percival splodil syna v Azkabane s inou trestankyňou. Dieťa bolo po narodení poslané do Ameriky so svojou tetou, aby si žilo obyčajný život. Treťou možnosťou je to, že ide o premyslený plán Grindelwalda, o ktorom zatiaľ takmer nič netušíme.

Tak či onak, jedna vec je jasná: J.K. Rowlingová naozaj vie písať príbehy, a preto jej musíme dôverovať. To, čo má v skutočnosti v pláne, vie iba ona a zopár hercov. My – diváci – si na toto odhalenie budeme musieť počkať do roku 2020, kedy vyjde tretia kapitola Fantastických zverov.

Zdroj: harrypotter.wikia.compottermore.comscreenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -