Vo veku 82 rokov zomrel Michael Gambon. Preslávil sa ako Dumbledore v sérii Harry Potter

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zomrel Michael Gambon, Dumbledore zo série Harry Potter

Vo veku 82 rokov zomrel uznávaný herec Sir Michael Gambon. Oznámila to jeho rodina, informuje The Guardian. Najviac sa preslávil úlohou čarodejníka Dumbledorea z filmovej série Harry Potter.

Britský herec si prešiel hraním v divadle, seriáloch a filmoch. Jeho najväčšia úloha, za ktorú ju pozná väčšina ľudí, je Albus Dumbledore. Riaditeľa školy pre čarodejníkov Rokfort si v sérii Harry Potter zahral v rokoch 2004 až 2011. Celkom si zahral v piatich častiach milovanej filmovej série.

albus dumbledore
Zdroj: antena3.com

Milovaný manžel a otec, Michael zomrel v pokoji v nemocnici po boku svojej manželky Anne a syna Fergusa, po boji so zápalom pľúc,“ informovala hovorkyňa Clair Dobbs.

Gambon stvárnil ikonického čarodejníka prvýkrát vo filme Harry Potter a Väzeň z Azkabanu v roku 2004. Nahradil tým herca Richarda Harrisa, ktorý stvárňoval túto postavu v prvých dvoch častiach. Žiaľ, pred produkciou tretieho filmu nás Harris navždy opustil, a tak sa tejto roly musel chopiť niekto iný.

Obaja herci sú zapamätateľní a priniesli postave Dumbledorea to správne „čaro“. Posledný raz si túto rolu Gambon strihol v roku 2011, čiže posledným filmom série Harry Potter s podtitulom Dary smrti 2.

Hrať, samozrejme, neprestal ani po svojej najznámejšej úlohe. Objavoval sa naďalej nielen na striebornom plátne, ale aj na malých obrazovkách v rôznych seriáloch. Napríklad ešte v roku 2019 si zahral v životopisnom filme Judy.

Zdroj: Express, The Guardian

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -