Legendárne Ferrari Enzo z roku 2003 išlo do online aukcie. Neuveríte, za akú cenu sa predalo!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Ak sa na predaj objaví jeden zo vzácnych kúskov automobilky Ferrari, bude to jednoznačne výnimočná udalosť. Hlavne ak sa bavíme o bývalom vlajkovom modeli Ferrari Enzo z roku 2003.

Aukciový dom RM Sotheby naposledy stanovil rekord pri predaji kúsku LaFerrari, ktorých bolo celosvetovo vyrobených len 400 kusov, pričom jeden z nich dostal pápež Ján Pavol II. ako dar od prestížnej automobilky. A práve tento kúsok sa v roku 2015 predal za neuveriteľných 6,05 miliónov dolárov. K dnešnému dňu však stanovili ďalší rekord, tentokrát pri online aukcii veľmi podobného automobilu.

Ferrari Enzo
Zdroj: firstclasse.com

Ferrari Enzo sa v online aukcii vydražilo za 2,6 miliónov dolárov

Automobil prešiel do dnešného dňa ešte len tromi majiteľmi a najazdených má len niečo cez 2000 km. Aj takéto nízke čísla z neho robia skutočnú vzácnosť, ktorá sa po novom nachádza v zberateľskej kolekcii nového majiteľa.

Ak vás zaujíma skutočná hodnota auta, ktorého vek prekročil už 17 rokov, odpoveď je jasná. Ferrari Enzo v roku 2003 stálo približne 650 tisíc dolárov, čo znamená, že jeho cena sa štvornásobne zvýšila.

Superauto, ktoré si do dnes drží svoju úroveň

Aj podľa dnešných štandardov zostáva Ferrari Enzo silným článkom, na ktorý sa nezabúda. Predsa len, pod kapotou skrýva 6-litrový motor a 651 konských síl. 60km/h vytiahne za 3,3 sekundy a jeho maximálna rýchlosť presahuje 218 km/h. Dizajn vie stále upútať a ak si ho zakúpite vo vynikajúcom stave, v akom bol aj tento model v online akcii, nie je sa čomu sťažovať.

Ferrari Enzo však nie je jediným kúskom automobilky, ktorý sa na online aukcii podarilo predať. Na udalosti Driving Into Summer sa objavil aj veterán 288 GTO z roku 1985 a nový majiteľ zaň zaplatil 2,31 miliónov dolárov.

Ako teda môžete vidieť, staršie modely automobilky Ferrari sa stále radia medzi luxus a prestíž, ktorý si však nemôže dovoliť hocikto. To znamená, že ak sa do budúcna rozhodnete nejaký z ich modelov vlastniť, pripravte si poriadny balík peňazí.

Kúpili by ste si model Ferrari Enzo z roku 2003 v hodnote niekoľkých miliónov dolárov? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: autoclassics.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -