Toto mala byť najlepšia akčná komédia roka. V kinách sklamala, už je online za rekordne krátky čas

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Akčná komédia dostupná online

Okrem tých najväčších lákadiel nezažívajú filmy v kinách práve najlepší krok. Prepadákom v kinách sa stala aj akčná komédia od Davida Leitcha. Má skvelé obsadenie aj výborné ohlasy, prepadla však v zárobkoch z kinosál. Preto už teraz, v rekordne krátkom čase, prichádza film Kaskadér online. Jeho premiéra bola pritom len 2. mája.

Ryan Gosling v tomto filme vystupuje ako kaskadér Colt Seavers. Chce sa zapáčiť režisérke v podobe Emily Blunt, a preto kývne aj na jej najnovší film, v ktorom hrá veľká herecká hviezda Tom Ryder (Aaron Taylor-Johnson). Keď však hlavný herec zmizne, je práve na nenápadnom kaskadérovi, aby sa vydal na jeho hľadanie, čím sa zapletie s nesprávnymi ľuďmi.

film kaskadér
Zdroj: TMDB

Pocta remeslu a skvelé hodnotenia

Režisér ako bývalý kaskadér a vedúci choreografie pre akčné scény vzdával hold tomuto remeslu a prišiel s nápaditými akčnými scénami. To oceňovali diváci aj pri hodnoteniach, napríklad na portáli ČSFD slušných 80 %. Horšie to bolo v kinách.

Štúdio Universal nalialo do filmu 150 miliónov dolárov. Počas otváracieho víkendu si zarobil iba 65,4 milióna dolárov, podľa štatistík ide o najslabšie otváranie letnej sezóny (ktorá začína práve v máji) od roku 1995. Doteraz snímka priniesla z kinosál po celom svete 127 miliónov dolárov a keďže nevyrovnala ani rozpočet, hovorí sa o veľkom komerčnom prepadáku.

Komerčný prepadák, skúša to digitálne

Spoločnosť sa tak rozhodla priniesť film do online priestoru už teraz, iba necelé tri týždne po premiére. Štandarný čas je okolo 45 dní, pre veľké kasové trháky sa dokonca okno ešte rozširuje (Duna 2 dorazila na službu Max iba včera).

Na svojej oficiálnej stránke film informuje, kde bude dostupný. Pôvodne to budú iba PVOD služby na vypožičanie filmu na 48 hodín (doplnil portál Decider). Takto sa dá získať na iTunes či Filmoch Google Play. Neskôr sa očakáva štandardné pridanie na streamovaciu službu Peacock, u nás to teda bude európska alternatíva SkyShowtime.

Čo hovoríte na to, že film Kaskadér bude online už teraz, iba tri týždne od jeho premiéry? Videli ste už túto akčnú komédiu alebo po nej siahnete práve teraz? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -