Nie je čas zomrieť je tržbovo najúspešnejší film od začiatku pandémie

Nenechajte si ujsť

Emma Reichmannová
Emma Reichmannová
Volám sa Emma, mám 23 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu na univerzite v Trnave. Zaujímam sa o novinky hlavne z filmového a seriálového sveta. Okrem toho ma baví hudba, knihy a občas aj technológie.

Nie je čas zomrieť verzus F9

Craigova rozlúčka s postavou britského agenta porazila v medzinárodných tržbách od začiatku pandémie doterajšieho víťaza – F9. Film Nie je čas zomrieť dosiahol rekord a stal sa najzárobkovejším filmom v rámci medzinárodných tržieb od začiatku pandémie koronavírusu. Išlo o prvý film, ktorý v dôsledku pandémie presúval svoj dátum premiéry, a to hneď niekoľkokrát. Nakoniec sa z apríla 2020 presunul až na október 2021. To sa ukázalo ako správne riešenie. Jedným z dôvodov bola totiž obava z nízkych tržieb, keďže kiná po celom svete zostali istý čas úplne zatvorené.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Na domácom trhu bola počas premiéry Nie je čas zomrieť zaznamenaná tržba iba 55,2 milióna dolárov, čo bolo menej než tri predchádzajúce bondovky s Danielom Craigom. Celkový domáci zárobok sa vyšplhal len na 150 miliónov – išlo tak o najnižšiu tržbu v ére Craigovho Bonda. No v celosvetovom meradle bola situácia priaznivejšia.

Zdroj: wotzup.ng

Medzinárodný premiérový víkend pre film Nie je čas zomrieť znamenal nový rekord – v 54 krajinách tento film zarobil 119,1 milióna dolárov, čím sa stal najúspešnejším filmom spoločnosti Universal Pictures od čias muzikálu Mamma Mia. Podľa portálu Box Office Mojo James Bond prekonal doterajšieho víťaza v pandemických medzinárodných tržbáchF9 so sumou 558 miliónov dolárov.

Vďaka tomu je posledná Craigova bondovka celosvetovo najzárobkovejším hollywoodskym filmom od začiatku pandémie v marci 2020. Celkový zárobok filmu doposiaľ činí 708 miliónov dolárov. Nie je čas zomrieť tak prekonalo úspešný film Casino Royale a aj Quantum of Solace.

Čínsky filmový trh = záchranca tržieb?

Treba povedať, že F9 aj Nie je čas zomrieť si výrazne prilepšili aj vďaka kinopremiéram v Číne. No nie všetky filmy sa mohli spoľahnúť na čínsky kino-trh. Tohtoročné 3 marvelovky čínskych divákov príliš neohúrili, ale na druhej strane filmy Luca a Expedícia: Džungľa síce zarobili peknú sumu peňazí, no boli v Číne zverejnené až dlhý čas po oficiálnych premiérach.

Šancu v tržbách poraziť film Nie je čas zomrieť má tohtoročná najviac očakávaná marvelovka Spider-Man: Bez domova. Keďže najbližší veľký film – Matrix Resurrections bude v deň kinopremiéry zároveň dostupný aj na HBO Max, neočakáva sa nijaký významnejší zárobok.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Zaslúži si najnovšia bondovka svoje prvenstvo? Vaše dojmy a názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -