Herec z filmu The Amazing Spider-Man potvrdil, že mal vzniknúť film Sinister Six. Prečo sme ho nikdy nevideli?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Od vydania filmov The Amazing Spider-Man a The Amazing Spider-Man 2 už prešiel nejaký ten piatok. Filmy neboli úplné prepadáky, ale aj napriek vyšším zárobkom s nimi viacerí neboli spokojní. Herec Dane DeHaan, ktorý v nich hral Harryho Osborna/Green Goblina, sa nedávno k tejto filmovej sérii vyjadril. Spomenul film Sinister Six, ktorý bol v plánoch a mal sa venovať nepriateľom Spider-Mana, no nakoniec nikdy nevznikol.

Sinister Six
Zdroj: syfy.com

Kto sú vlastne Sinister Six?

Sinister Six je skupina superzloduchov, ktorých pôvodne vytvorilo Marvel Comics. Bola to skupina, ktorá sa skladala zo Spider-Manových nepriateľov. Tí sa proti nemu spojili, aby ho spoločnou silou konečne porazili. V pôvodnej skupine boli záporáci Doctor Octopus, ktorý sa to rozhodol zorganizovať, Vulture, Electro, Mysterio, Sandman a Kraven the Hunter.

V priebehu rokov a rôznych príbehov sa tam však prestriedali rôzni iní záporáci, ako napríklad Morbius, Carnage alebo Hobgoblin. Na obrazovkách sme ich zatiaľ mohli ako skupinu vidieť iba v kreslených seriáloch o Spider-Manovi, vo filmoch sa ešte nikdy nespojili. Aj keď v poslednom filme The Amazing Spider-Man 2 boli náznaky spojenia, do vlastného filmu sa im to zatiaľ nepodarilo dotiahnuť.

Čo na to povedal Dane DeHaan?

Herca sa počas rozhovoru pýtali na rôzne projekty, budúce aj minulé. Reč teda padla aj na film Sinister Six. Herec sa k tomu nevyjadril veľa, povedal len, že bolo viac-menej jasné, že sa k tomuto filmu robili prípravy. Počítal, že jeho postava sa tam objaví minimálne ako Green Goblin, možno aj ako Harry Osborne. Všetko sa však riešilo ešte pred Disney-Sony biznisom, a po ich dohode sa tento film hodil do koša.

Zdroj: blog.hdwallsource.com

Film mal dokonca zarezervovaný aj dátum premiéry, ktorý mal byť 11. novembra 2016. Režírovať ho mal Drew Goddard. Sony sa potom ale spojilo s Disney a začali pracovať na novom, spoločnom pavúčom mužovi a táto séria sa ukončila. Zrejme urobilo dobre, pretože Spider-Man v prevedení Toma Hollanda je úspešný a diváci po celom svete ho milujú.

Film možno nevyšiel počas predošlej Spider-Man série, vidieť by sme ho však mohli v MCU. Štúdio Sony si však svoje postavy chráni, a je otázne, či by ich dovolilo použiť. Bolo by ale veľmi zaujímave vidieť túto skupinu konečne aj v hranom prevedení, nie len stále v kreslenom. My sa zatiaľ môžeme doma v karanténe tešiť od tohoto štúdia na film Venom 2, ktorý vyjde tento rok na jeseň.

Chceli by ste vidieť hraný film Sinister Six, alebo ste radi, že tento film bol iba v plánoch a nikdy nevyšiel? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com, wikipedia.org

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -