Každý hráč si musí zapnúť túto funkciu. Vaše FPS sa zvýšia až 3-násobne

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Táto funkcia zvyšuje snímky až takmer trojnásobne

Niekedy je až pozoruhodné, čo dokáže funkcia DLSS 2 od spoločnosti NVIDIA. Pre mnohých hráčov sa z nej stal svätý grál, o ktorom kedysi ani len nesnívali. Teraz je možné jednoducho pár kliknutiami znásobiť svoje FPS. Najpodstatnejšie pritom netreba robiť žiadne kompromisy a ako dokazuje zopár čerstvých príkladov, potenciál DLSS 2 je ešte ďaleko väčší, než sme si doposiaľ mysleli.

Brothers: A Tale of Two Sons bol veľmi pozitívne hodnotený už pri svojom pôvodnom vydaní v roku 2013. Teraz sa vracia v remaku s prepracovanými postavami a prostredím, a s grafikou a hrateľnosťou, ktoré zodpovedajú najnovšej generácii hier. Tento zážitok prichádza s podporou DLSS 2, ktoré dokáže zvýšiť snímkovú frekvenciu až trojnásobne.

nvidia dlss
Zdroj: NVIDIA

Pri rozlíšení 4K a maximálnom nastavení sa snímková frekvencia zvyšuje v priemere 2,9-násobne, čo umožňuje dosiahnuť viac ako 80 FPS na GeForce RTX 4070. GeForce RTX 4070 Ti SUPER a 4080 SUPER dosiahnu viac ako 100 FPS a GeForce RTX 4090 viac ako 150 FPS.

Pri maximálnom nastavení v 1440p sa výkon zvýši v priemere 2,3-krát a pri rozlíšení 1080p dochádza v priemere k 2,1-násobnému nárastu.

Funkciu podporuje stále väčšie množstvo nových hier. Aj Myth of Empires je teraz dostupné s DLSS 2. Pri rozlíšení 4K a maximálnom nastavení sa snímková frekvencia zvyšuje v priemere na 1,5-násobok.

Escape from Tarkov: Arena ponúka Reflex aj vo verzii beta

Arena je samostatná multiplayerová streľba z pohľadu prvej osoby so rovnakými hardcore hernými mechanizmami ako pôvodný Escape from Tarkov. Momentálne sa nachádza v beta verzii a, podobne ako jeho predchodca, ponúka podporu NVIDIA Reflex na dosiahnutie nižšej latencie a lepšej reakcie hry na ovládanie. Konkrétne je možné dosiahnuť až 36 % zníženie, čo prináša mnohé výhody pri hraní.

graficke karty nvidia
Zdroj: NVIDIA

Reflex nájdeme aj v ďalších tituloch, ktoré nedávno vyšli alebo sa dočkali podstatných noviniek a rozšíril sa aj výber periférií s jeho podporou. Dnes je už funkcia dostupná vo viac ako 100 hrách. Podľa informácií NVIDIA používa Reflex 90 % majiteľov grafických kariet GeForce.

NVIDIA Reflex je dostupný v tituloch ako Call of Duty: Modern Warfare III, Counter-Strike 2, Fortnite, Cyberpunk 2077, Zaklínač 3: Divoký hon, Diablo IV, Remnant 2, God of War, Red Dead Redemption 2, Marvel’s Spider-Man Remastered a mnohých ďalších.

Pre predstavu, ako veľmi vám dokáže Reflex pomôcť, prinášame aj prehľad konkrétnych hodnôt zníženej odozvy pri niektorých tituloch:

  • Apex Legends: Breakout – 37 %
  • Banishers: Ghosts of New Eden – 48 %
  • Call of Duty: Warzone – 28 %
  • Overwatch 2 – 60 %

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -