Epický trailer na 7. sériu Game of Thrones nám poskytuje lepší pohľad na obrovskú vojnu o trón! Nechýba zrada, pomsta ani draky

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Je to tu. Prvý Game of Thrones 7 trailer prichádza. Upútavka na siedmu sériu medzinárodného hitu nás upozorňuje na príchod obrovskej vojny o trón. Fanúšikovia sa môžu začať tešiť, pretože Westeros bude plný bojov. Za všetkým tým stoja David Benioff a D.B. Weiss, ktorí sa pokúsili o nemožné a šesť sérií dozadu začali pre HBO natáčať adaptáciu epiky Pieseň ľadu a ohňa od spisovateľa menom George R.R. Martin. A ako dnes vidíme, tak sa im to podarilo. Avšak, aj keď boli prvé série divákmi veľmi uznávané, v posledných rokoch seriál rozdelil fanúšikov na dve strany. Čím ďalej, tým viac sa Game of Thrones totiž vzdaľuje od príbehu kníh.

Prečo sú zmeny dobré a trailer samotný

Na druhej strane, vďaka zmenám a odlišnostiam od kníh sa seriál ubral typickejším epickým štýlom, ktorý sa viac hodí na formát televízneho programu. Scenáristom netreba mať nič za zlé. Kniha a seriál sú dve vcelku odlišné médiá a vďaka pomalému písaniu Martina je hľadanie nových ciest pre HBO verziu príbehu nevyhnutné. Keď si predlohu a výsledok porovnáte, tak je zjavné, že sa líšia v úplnom jadre a seriál sa viac snaží zachytiť mohutnosť sveta a vojen – čo sa mu zatiaľ darí. Ako sa dozvedáme, tak 7. séria Game of Thrones sa má vyvíjať veľmi rýchlym tempom. Prvé informácie vraveli o zrade, pomste a obrovských drakoch. Všetky očakávania však teraz ešte len stupňuje a násobí prvý trailer na 7. sériu Game of Thrones!

Trailer si pozrite tu:

Aj keď je trailer krátky, ukrýva sa v ňom mnoho informácií. Začiatkom sa dozvedáme o situácii, kedy sa Arya nachádza sama na severe, Sansa Jon a Malíček na Zimohrade, Cersei a Jaime na pokúšajú udržať na Kráľovom Prístavisku. Taktiež sa nám naskytne pohľad na Dračí kameň a vidíme Daenerys, ktorá sa vracia na ostrova hrad, kde sa narodila a zasadá na nový trón. Potom vidíme, ako v bitke padne hrad plný Lannisterovských levov. Zvyšok záberov skrátka predstavujú situáciu či polohu, v ktorej sa nachádzajú Melisandre, Theon, Robert Strong, Grey Worm, Tyrion.

Čo vravíte na prvý trailer pre 7. sériu Game of Thrones? Sledujete fenomenálne úspešný seriál? Ak nie, tak ešte máte šancu začať, nová séria totiž premiéruje 16. júla na HBO.

ZDROJHBO

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah