Game of Thrones: Čo predstavuje špirálový vzor, ktorý zanechávajú Bieli chodci?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Už dnes v noci sa dočkáme druhej časti finálnej série seriálu Game of Thrones! Prvej epizóde sa neuveriteľne darilo a zároveň zanechala otázky, na ktoré nám seriál musí odpovedať počas piatich nasledujúcich častí. Jedným z veľkých tajomstiev sú napríklad záhadné symboly, ktoré sa v seriáli objavujú od samého začiatku.

Presnejším príkladom je špirálový symbol vytvorený z častí ľudského tela, ktorý po sebe zanechávajú Bieli chodci. Presne takýto symbol sa objavil na konci prvej časti, ktorú sme videli pred týždňom. Poďme sa teda pozrieť na to, čo tento symbol predstavuje a či je nejak spojený s minulosťou Night Kinga a.k.a. Nočného kráľa!

bieli chodci symbol
Zdroj: polygon.com
bieli chodci symbol
Zdroj: comicbook.com

Night King, Bieli chodci a ich symbol?

K tejto téme sa vyjadril scenárista Dave Hill, ktorý sa postaral o poslednú epizódu s názvom „Winterfell“. Pre portál New York Post vysvetlil:

„Ako sme videli s Branom a Trojokým havranom (Three-Eyed Raven), špirálový vzor bol posvätný pre Deti lesa (Children of the Forest). Tí stvorili Nočného kráľa (Night King) tým, že obetovali zajatého muža v špirálovom monumente z kameňov. Nočný kráľ potom tento symbol prijal ako symbol rúhania, podobne ako má Satan obrátený kríž.“

Tento symbol sme okrem sídla rodu Umberovcov v poslednej časti videli napríklad ako nákres v jaskyni pri Dragonstone, kam Jon zobral Daenerys. Ukázal sa však aj v tretej sérii, kde bol zložený z častí konských tiel.

bieli chodci symbol
Zdroj: polygon.com
bieli chodci symbol
Zdroj: polygon.com

Je teda jasné, že tento symbol je starý už tisícky rokov a má spojenie s Nočným kráľom, Deťmi lesa a Prvými ľuďmi. Vodca Bielych chodcov ním pravdepodobne dáva najavo, že stretnutie s ním je smrteľné a že sa jeho armáda blíži.

Niektorým fanúšikom dokonca tento symbol pripomína znak rodu Targaryenovcov, čo dosť nahráva teórii, že Nočný kráľ bol kedysi Targaryen. Predsa len, vytesané nákresy Prvých ľudí a týchto symbolov boli nájdené v jaskyni pri Dragonstone, odkiaľ Targaryeni pochádzajú. Na túto teóriu sa môžeme zamerať v budúcom článku!

Tešíte sa na zajtrajšiu časť Game of Thrones? Ukážku na ňu nájdete na tomto odkaze!

Zdroj: hypebeast.com, brobible.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -