KVÍZ – Ktorá halloweenska príšera si ty? Urob si náš špeciálny strašidelný kvíz a zisti to

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Halloweensky KVÍZ

Halloween. Obdobie tekvíc, strašidiel a cukríkov. Sviatok typický hlavne pre západné krajiny sveta, no do istej miery sa teší aj obľube u nás, na Slovensku. My sme si pre vás aj preto pripravili špeciálny halloweensky týždeň, počas ktorého si každý deň môžete vychutnať jeden halloweensky článok. Dnes si môžete napríklad vyskúšať náš halloweensky kvíz, v ktorom zistíte, ktorá halloweenska príšera ste vy.

Slovenskou obdobou Halloweenu sú Dušičky, ktoré sa oslavujú 1. novembra, teda deň po spomínanom Halloweene. Na rozdiel od neho sa ale počas Dušičiek deti neprezliekajú za strašidlá, nechodia od domu k domu a nesnažia sa vyprosiť si cukríky od susedov. Dušičky sa vyznačujú chodením na cintoríny, kde rodiny položia kvety a horiace sviečky na hroby, pričom si spomínajú na svojich zosnulých príbuzných.

Halloween dušičky
Zdroj: zenskyweb.sk

Halloweenske príšery

Príšery. Strašidlá. Mátohy. Príbehy a mýty o nich kolujú storočia a aj na Slovensku máme rôzne povesti, v ktorých často vystupuje nejaký duch alebo Baba Jaga (nemám na mysli Johna Wicka, ale starú zvráskavenú Ježibabu). Po svete však „údajne“ chodí omnoho viac príšer, ktoré dnes často a rado používajú filmári vo svojich filmoch – upíri, vlkolaci alebo snežný muž Yeti.

Aj keď sa dnešné filmové verzie príšer líšia od tých pôvodných zo starých príbehov, veľakrát stále vyvolávajú hrôzu. V našom kvíze sme vo vás hrôzu vyvolať nechceli, no príšery sa tam objavia. V kvíze vám totižto môže vyjsť jedno z desiatich strašidiel. Všetky budete určite poznať, pretože boli vybraté také príšery, ktoré sú celosvetovo známe a dokonca aj obľúbené.

halloweenske príšery
Zdroj: atmosfx.com

V kvíze vám teda môže vyjsť napríklad po krvi prahnúci Upír, tajomný Neviditeľný muž alebo Čarodejnica/Čarodejník s veľkou kopou bradavíc. Medzi ďalšie možnosti patria aj chlpatučký Vlkolak, roztrasený Kostlivec alebo priehľadný Duch. Poslednými troma možnosťami sú prekliata Múmia, obrovský Frankenstein alebo večne hladný Zombík.

KVÍZ

Ako sa vám páčil náš špeciálny halloweensky kvíz? Ktorá príšerka vám v ňom vyšla? Zdieľajte svoj výsledok na sociálnych sieťach!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -