Michael B. Jordan sa vráti ako Adonis Creed. Vo filme Creed III možno zohrá omnoho väčšiu úlohu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Séria Rocky Balboa je legendou športových filmov, no Creed prebral jej štafetu vo veľkom štýle. V hlavnej úlohe Michael B. Jordan ako Adonis Creed, ktorého otec Apollo Creed zomrel vo filme Rocky IV rukou Ivana Draga. Dlhé roky na to sa do ringu postavil jeho syn, ktorého netrénuje nikto iný ako ikonický Rocky (Sylvester Stallone).

Réžiu prvého filmu mal na starosti Ryan Coogler, na ktorého konte sa nachádzajú aj snímky Black Panther alebo Stanica Frutvejl. Oba spomenuté filmy nakrútil spolu s Michael B. Jordanom, takže ich spoločnú chémiu nemožno spochybniť. Pokračovania sa chytil filmár Steven Caple Jr., ktorý rovnako odviedol výbornú prácu.

film creed 2
Zdroj: time.com

Michael B. Jordan ako režisér filmu Creed 3

Preto bolo viac-menej jasné, že sa herec Michael B. Jordan ešte raz vráti do ringu ako Adonis Creed. Tentokrát však vo filme Creed 3 možno zohrá omnoho väčšiu úlohu. Včera server Deadline informoval o tom, že štúdio MGM jeden čas plánovalo bondovku Nie je čas zomrieť predať streamovacím službám.

V tejto správe sa medzi riadkami nachádza aj informácia, že práve Michael B. Jordan by mohol byť režisér filmu Creed 3. Bližšie detaily sme sa síce nedozvedeli, no štúdio zvažuje Jordana ako možného režiséra filmu. Túto správu zatiaľ oficiálne nepotvrdilo MGM ani Jordan, no pokiaľ by sa tak naozaj stalo, tak by okrem hlavnej úlohy šlo o jeho režisérsky debut.

Nový Creed II trailer
Zdroj: popsugar.com

Nejde o žiadne veľké prekvapenie, keďže jeho meno sa s týmto postom spája už nejaký ten piatok. Túto pozíciu mu pôvodne ponúkol producent sérií Rocky a Creed Irwin Winkler, ktorý to spomenul vo svojej knihe A Life in Movies: Stories From 50 Years in Hollywood z roku 2019.

„Sľúbil som Michaelovi B. Jordanovi, že dostane svoju šancu režírovať Creed III. Minulý rok v rozhovore s našou hviezdou Creeda Michaelom B. Jordanom som mu ponúkol príležitosť nielen hrať, ale aj režírovať Creed III. “

Stále viac za kamerou

Určite treba spomenúť, že sa Jordan čoraz viac objavuje aj za kamerou. Iba nedávno sme sa dozvedeli, že pre DC bude produkovať hraný superhrdinský film Static Shock. Rovnakú úlohu zohrával aj vo svojom minuloročnom filme Just Mercy a pripravovanom akčnom Without Remorse, v ktorom zohrá aj hlavnú úlohu. Preto je len otázkou času, kedy si sadne aj na režisérsku stoličku.

film creed 2
Zdroj: bhmpics.com

Mimo toho vieme o filme len toľko, že scenár má na starosti Zach Baylin (King Richard). Svoju úlohu by si mohla zopakovať aj herečka Tessa Thompson, ktorá vyjadrila svoju nádej pre vznik tretieho filmu. A nakoniec je tu legenda Sylvester Stallone, ktorý sa podľa všetkého v trojke neukáže. Už dávnejšie povedal, že chce postavu Rockyho poslať na dôchodok. Na bližšie informácie ohľadom produkcie, nakrúcania alebo dátumu vydania filmu si budeme musieť počkať.

Čo hovoríte na to, že by sa ako režisér filmu Creed 3 ukázal Michael B. Jordan? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -