Minecraft je viac nažive ako kedykoľvek predtým! Predaje prekonali ohromný míľnik

Nenechajte si ujsť

Minecraft nedávno oslávil obrovské číslo. Keď by ste povedali, že táto hra umiera, tak sa určite mýlite. Iba za posledný rok pribudlo dokonca až 24 miliónov kúpených kópií, čomu určite pomohla aj pandémia koronavírusu.

Minecraft je viac nažive ako kedykoľvek predtým

Microsoft dokonca tvrdí, že túto kockatú hru mesačne zapne 126 miliónov ľudí. Môžu za to hlavne slávne servery s minihrami, ako sú napríklad Mineplex a Hypixel. Ale toto číslo nemusí byť ani zďaleka reálne.

Všetci ale vieme, že sa hru mnohí hrajú aj bez kúpenej licencie, a to spôsobom „Warez“. Väčšina hráčov, ktorí však začínajú s bezplatnou verziou, si hru nakoniec skôr či neskôr kúpi. Preto sa dá povedať, že éra Minecraftu sa ešte ani z ďaleka nekončí.

Ale poďme sa radšej pozrieť na legálne kúpené kópie hry. Microsoft a Mojang Studios nedávno dosiahli čísla 200 miliónov predaných kópií. Tým Minecraft len utvrdil svoj titul 2. najpredávanejšej hry na svete. Uhádnete, ktorá hra ho predbehla s 1. miestom? To sa dozviete v našom staršom článku.

minecraft
Zdroj: mineplex.com

Ak premýšľate, čo na tejto hre ľudí baví už, 11 rokov tak určite ide hlavne o jej kreativitu. Hráč má obrovskú škálu možností, z ktorých si môže zvoliť. Napríklad ťažiť, stavať, zabíjať príšery, zabávať sa s kamarátmi na serveroch rôznych typov atď. Ak ste Minecraft už niekedy hrali, tak presne viete, že sa toho dá robiť omnoho viac.

Ďalej si na tomto úspechu pripisujú veľkú zásluhu aj Mojang a Microsoft. O hru sa dlhodobo starajú a frekventovane vydávajú veľké aj malé aktualizácie. Tým pádom sa pridáva stále niečo nové, a teda je tam stále čo objavovať a robiť. Najnovším vydaním sa je verzia 1.15.2.

Nová hra je už za rohom

Minecraft Dungeons je zase niečo nové, čo sa vývojárom podarilo vytvoriť. Dobrodružná hra, ktorá nám ukazuje známe prvky z pôvodného Minecraftu v úplne inej podobe, bude vydaná 26. mája, čo je už skoro za rohom.

Pre ľudí, ktorí Minecraft hrávali, ale ich už naozaj omrzel a hľadajú niečo nové, tak možno je toto práve cesta späť k jedinečnému hernému zážitku. Ak vás trailer zaujal a povedali ste si, že si to chcete vyskúšať, môžete si ju už teraz predobjednať na minecraft.net.

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -