Hra The Last of Us Part II je kvôli epidémii odložená na neurčito. Dočkáme sa ešte vôbec vydania?

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Dnes ráno zastihla hráčov po celom svete informácia ako z tej najhoršej nočnej mory. The Last of Us Part II, najočakávanejšia hra roka, je odložená na neurčito. Môže za to, ako inak, nový koronavírus. Čo je však ešte horšie, hra nakoniec možno nikdy nebude dokončená. Ako je to možné?

Koronavírus vládne svetu

V súčasnosti je svet filmov a hier plný odkladov. Ten neobišiel ani tie najväčšie tituly ako Black Widow, Tiché miesto: Časť II či Mulan. Hráči však tajne dúfali, že táto vlna ich milovanú hru nezastihne a bude vydaná podľa pôvodných plánov 29. mája 2020. Žiaľ, nie je tomu tak. Vývoj The Last of Us Part II síce skomplikoval koronavírus, no inak, než by ste si mysleli.

Neil Druckman
Zdroj: sirusgaming.com

K problému sa nám vyjadril samotný šéf štúdia Naughty Dog Neil Druckman: „Keď vypukol koronavírus, naša hra bola už takmer hotová. Dotiahnuť sme mali len rôzne maličkosti. Karanténa nás však prinútila pracovať z domu. Stalo sa ale niečo, čo sa stať nikdy nemalo,“ hovorí so smutným hlasom.

Ďalej pokračuje: „Jeden z našich ľudí bral domov hard disk s hrou, ktorý ale nepochopiteľne stratil. Bol som aj naďalej pokojný, mali sme predsa ešte jednu kópiu v kancelárii. Na druhý deň sa vraciam do kancelárie a vo dverách ma víta upratovačka so slzami v očiach. Vraj počas upratovania obliala môj počítač vodou a ten začal horieť. Naša hra tak bola úplne stratená,“ uzatvára Druckman svoj tragikomický príbeh.

Sony bolo nekompromisné

Keď to oznámil celému tímu, nikto neskrýval sklamanie a rovno sa priznali, že sa im nechce robiť všetko od začiatku. Ešte horšia bola reakcia Sony. Tá s Naughty Dog okamžite rozviazala spoluprácu a bude sa s nimi súdiť o náhradu škôd. The Last of Us Part II je tak zrejme definitívne pochované, no ako nám už história viackrát ukázala, nikdy nehovor nikdy.

Jebaited
Zdroj: reddit.com

Ak ste sa dočítali až sem, pravdepodobne ste pochopili, že ide o prvoaprílový žart. Ak nie, tak nevadí, stávajú sa aj horšie veci. Naughty Dog predsa nie sú babráci a svoje dielo majú určite zálohované. Je tak nereálne, aby sa nastala takáto situácia. The Last of Us Part II tak nečaká žiadny odklad a zahrať si ho budete môcť už o necelé dva mesiace, 29. mája 2020.

Chystáte sa The Last of Us Part II predobjednať alebo radšej počkáte na recenzie? Vyjadrite sa do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -