Klasická Disney rozprávka Pinocchio prichádza s novou hranou verziou

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Rozprávka Pinocchio a jej drevený chlapec sa vracajú

Taliansky režisér Mattero Garrone je známy skôr odvážnymi umeleckými drámami ako Gomora, alebo Dogman. V roku 2012 sa filmom Reality Show priblížil k rozprávkovej forme a už naplno svoj fantazijný um prejavil v Rozprávke rozprávok, ktorá mala aj hviezdne celosvetové obsadenie.

Na rozdiel od spoločnosti Disney, Garrone sa nechystá svojho dreveného chlapca v prvom rade zamerať iba na detské publikum. Ako režisér pripomína, malo by sa jednať o “hororový príbeh pre celú rodinu“. Aj kvôli tomu už pri zverejnení prvého traileru mnoho ľudí reagovalo, skôr bolo zmätených, či sa v skutočnosti jedná o milú rozprávku, alebo o zvláštny strašidelný príbeh.

Celý natáčací tím pracoval s kvalitnými maskérmi, kostymérmi a bábkarmi, aby nám mohol vytvoriť čo najrealistickejší pohľad na film. V hlavnej úlohe sa objaví oscarový víťaz Roberto Begnini (Asterix a Obelix, Život je krásny, Káva a cigarety), ktorý zasa priniesol svoju vlastnú verziu klasického animáku na plátno v roku 2002.

 

Verná adaptácia známeho príbehu Pinocchia, ku ktorému Matteo Garrone pridal jedinečný vizionársky rozmer. Svet Pinocchia je súčasne skutočný a fantastický – toto je pravé Taliansko, ktoré prevláda nad zemou, aj v mori.

Disney ponúklo žezlo dôvery talianskej produkcii

Produkcia, ako aj herci, sa skladajú čisto iba so známej talianskej produkcie. Je celkom zaujímavé, ako Disney, ktoré posledné roky prinieslo hrané verzie rozprávok ako Leví Kráľ, Mulan, Kráska a zviera, Kniha Džungle a kopa ďalších, požičalo svoje práva konkurentovi európskeho formátu.

Pinocchio
Zdroj: kino-zeit.de

Ale nemusíte sa strachovať, že by si Hollywood nechal utiecť takúto príležitosť na ďalšie zbieranie cenných dolárov z kinosál po celom svete. Do budúcna je už naplánovaná aj americká verzia, ktorú si pod svoje krídla zoberie americká režisérska ikona Robert Zemeckis (Návrat do budúcnosti, Forrest Gump, Na lane).

Neskôr sa má na Netflixe taktiež objaviť aj Guillermov del Torov projekt, zameraný viac na štylistickú stránku. Hraná rozprávka Pinocchio sa dočkala premiéry v talianskych kinách tesne pred Vianocami minulý rok. V Európe by sa mala postupne objaviť po celom roku 2020.

Zaujala aj vás hraná rozprávka Pinocchio od talianov?

Zdroj: thedigitalfix.com, darkhorizons.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -